Piła. Juwenalia 2023

pila_juwenalia

Przed nami największe święto studenckie JUWENALIA, które w tym roku nabierają jeszcze większego znaczenia, ponieważ będą to także I Juwenalia Związku Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych, do udziału w których, zaproszona została społeczność akademicka z zaprzyjaźnionych Uczelni z: Gniezna, Kalisza, Konina oraz Leszna.

Zanim studenci spotkają się na wieczornych koncertach na pilskiej Wyspie, od godz. 11.00 wezmą udział w STUDENCKICH SPORTOWYCH ZMAGANIACH kilku uczelni, jakie przygotowała Akademia Nauk Stosowanych im. St. Staszica w Pile na terenie swojego kampusu.

O godz. 16.00 na pilskiej Wyspie odbędzie się PIKNIK NAUKOWY, przygotowany przez Miasto Piła.

O 20.00 wystąpi Mery Spolsky

Od kilku lat mocno zaznacza swoją obecność na polskiej scenie muzycznej. Performerka, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która jak mało kto potrafi bawić się słowami, artystka o wyrazistym wizerunku i osobowości, którą pokochały tysiące fanów. Słynie z bardzo energetycznych koncertów i zwariowanych stylizacji. Występuje na najważniejszych polskich scenach i festiwalach.

Popularność zdobyła dzięki albumom „Miło Było Pana Poznać” i „Dekalog Spolsky” – oba z nominacjami do nagrody Fryderyk. W czerwcu 2021 ukazała się jej debiutancka książka „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”, którą artystka następnie przekształciła w muzyczną formę – nowatorska adaptacja literatury została również doceniona i nominowana do nagrody Fryderyk w dwóch kategoriach Album Roku Piosenka Poetycka i Literacka oraz Artystka Roku. Aktualnie Mery pracuje nad trzecim albumem studyjnym.

O 21.15 studenci otrzymają klucze do miasta Piły

O 21.30 wystąpi MROZU – zdobywca 5 Fryderyków!

To muzyczny, kompozytor, autor tekstów swoich utworów. Zdobywca wielu muzycznych nagród ( w tym tegorocznych Fryderyków ) twórca przebojów: „Złoto” czy „Jak nie my to kto”, w 2014 roku Mrozu pokazał się jako ukształtowany artysta, który – platynową już – płytą „Rollercoaster” udowodnił, że wciąż ma talent do pisania chwytliwych piosenek. „Nic do stracenia”, z tego albumu okazał się najczęściej graną piosenką w radiach w 2014 roku.

W pracy nad albumem „Zew” poszedł o krok dalej, zdecydowanie ugruntowując swoją muzyczną tożsamość. Płyta pokazała, że artysta cały czas się rozwija i z pewnością mile zaskoczył fanów.

Kolejny krążek „Aura” bardzo szybko pokrył się złotem i przyniósł artyście kolejne nominacje do Fryderyków. Można śmiało powiedzieć, że jego największym sukcesem jest ostatni album „Złote bloki” z kwietnia 2022 roku, który w zaledwie 8 miesięcy po premierze pokrył się platyną. Z tego albumu pochodzą radiowe przeboje jak np. „Złoto” czy „Za daleko”.
To ten album otworzył mu bramę do największych scen festiwalowych oraz wyprzedanych tras klubowych.

Koncerty Mroza, to niezwykłe muzyczne widowisko i energetyczna dawka szaleństwa, zarówno na scenie, jak i pod nią. Artysta i jego zespół wyróżniają się znakomitą dbałością o każdy muzyczny i wizualny szczegół, który potrafi wzbudzić podziw wśród zgromadzonej na koncercie publiczności.

Jesteśmy przekonani, że wspólne Juwenalia, będą wyjątkowym wydarzeniem, które jeszcze bardziej wzmocni akademickie więzi studentów z kilku miast.

Do zobaczenia podczas wspólnego świętowania!

Aleksandra Fabiszak
Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile