Piła. Już w niedzielę wielkie żużlowe emocje!

Po Rzeszowie czas na Piłę. 16 lipca o godzinie 15.30 na stadionie Asta Arena przy ul. Bydgoskiej 76 odbędzie się drugi etap walki o medale CANAL+ online Indywidualnych Mistrzostw Polski m.in. z udziałem mistrza świata, broniącego tego tytułu, Bartosza Zmarzlika. IMP na żużlu odbył się na pilskim  obiekcie  tylko raz – dokładnie 23 lata temu. W 2000 roku zwyciężył Jacek Gollob, wyprzedzając wychowanka pilskiej Polonii Jarosława Hampela, którego także w niedziele zobaczymy w rywalizacji najlepszych krajowych żużlowców.

– Jeśli ktoś przyjdzie na żużel w Pile i widzi dużą frekwencję to nie ma wątpliwości jak ważny jest to sport dla Piły i regionu. To, że mamy tylu wspaniałych kibiców wybór GKSŻ Piły jako organizatora zawodów nie jest więc przypadkowy. Również władze samorządowe, miejskie od lat wspierają żużel na różne sposoby. Jest to wsparcie finansowe, czasami organizacyjne, bywa też psychiczne dla zarządzających pilskim żużlem. Ważne jest zapewne to, że tor w Pile został zmodernizowany i na pewno da szansę na doskonałe wyniki podczas niedzielnych zawodów – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

– Przed przyjazdem na piątkową konferencję prasową byłem na obiekcie i można powiedzieć, że 85% prac w tej chwili jest wykonanych. Prace jeszcze trwają na torze, prace kosmetyczne. Przygotowywany jest też jeszcze sprzęt do tych zawodów. Zawsze tutaj na meczach było, jeśli dopisywała pogoda, 7 tys. kibiców. Teraz myślimy, że będzie to nawet 10 tys. i że ten stadion będzie wypełniony po brzegi . Dziękuje wszystkim, również klubowi, za pomoc w organizacji tych zawodów – dodaje Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący  GKSŻ .

Po pierwszym turnieju na czele klasyfikacji generalnej jest Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin), który z 17 punktami przewodzi stawce. Tuż za nim plasują się zawodnicy Betard Sparty Wrocław – Maciej Janowski – 13 pkt, a trzeci Piotr Pawlicki – 12 pkt. Gościem piątkowej konferencji był Patryk Dudek który liczy się również walce o IMP.

– Pilski tor w tym sezonie się lekko zmienił i jest na duży plus. Miałem okazję nie tak dawno tu trenować i  przyjemnie się  jeździło. Jeśli pogoda pozwoli to myślę, że zawody będą bardzo ciekawe w końcu przyjadą najlepsi polscy żużlowcy. Zapraszam na stadion, a jak ktoś nie może przed ekrany telewizorów, komputerów, telefonów – kończy Patryk Dudek, żużlowiec For Nature Solutions KS Apator Toruń.

Lista startowa Canal+ Online IMP – Finał 2 – Piła:
1.    Szymon Woźniak (Ebut.pl Stal Gorzów) #48
2.    Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) #71
3.    Przemysław Pawlicki (Enea Falubaz Zielona Góra) #16
4.    Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) #333
5.    Krzysztof Buczkowski (Enea Falubaz Zielona Góra) #277
6.    Mateusz Świdnicki (Cellfast Wilki Krosno) #108
7.    Jarosław Hampel (Platinum Motor Lublin) #33
8.    Wiktor Jasiński (Ebut.pl Stl Gorzów) #299
9.    Oskar Fajfer (Ebut.pl Stal Gorzów) #161
10.    Piotr Pawlicki (Betard Sparta Wrocław) #777
11.    Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa)  #223
12.    Adrian Gała (ebebe PSŻ Poznań) #32
13.    Dominik Kubera (Platinum Motor Lublin)  #415
14.    Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin) #95
15.    Patryk Dudek (For Nature Solutions KS Apator Toruń) #692
16.    Wiktor Lampart (For Nature Solutions KS Apator Toruń) #47

REZERWOWI
R1 Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) #505
R2 Mateusz Cierniak (Platinum Motor Lublin)  #842

Bilety
Bilety na lipcowe zawody można już kupować online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl

Sebastian Daukszewicz

pila_juz_w_niedziele

pila_juz_w_niedziele_02 pila_juz_w_niedziele_03 pila_juz_w_niedziele_04 pila_juz_w_niedziele_05 pila_juz_w_niedziele_06 pila_juz_w_niedziele_07 pila_juz_w_niedziele_08 pila_juz_w_niedziele_09 pila_juz_w_niedziele_10 pila_juz_w_niedziele_11 pila_juz_w_niedziele_12 pila_juz_w_niedziele_13 pila_juz_w_niedziele_14 pila_juz_w_niedziele_15 pila_juz_w_niedziele_16 pila_juz_w_niedziele_17 pila_juz_w_niedziele_18 pila_juz_w_niedziele_19 pila_juz_w_niedziele_20