Piła. Klucze do mieszkań przekazane!

Wczoraj spotkaliśmy się z pierwszą rodziną, która otrzymała klucze do mieszkania, które przygotowaliśmy do zasiedlenia we współpracy z fundacją Leroy Merlin. Dziś przekazujemy kolejne lokale mieszkalne dla uchodźców z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną znaleźli schronienie w naszym mieście.

We wrześniu ubiegłego roku podpisaliśmy umowę grantową z fundacją Leroy Merlin w ramach projektu Funduszu Solidarnościowego Leroy Merlin Polska. Zgodnie z założeniami fundacja sfinansowała remont 5 lokali mieszkalnych z zasobów MZGM w ramach tworzenia miejsc pobytu w Polsce dla uchodźców z Ukrainy. To lokale znajdujące się w różnych częściach miasta, o powierzchni użytkowej około 37 – 100 m², przydzielane w zależności od potrzeb rodzin. Łączny koszt remontów, w całości sfinansowanych przez fundację Leroy Merlin to blisko 900 000 złotych.

– Założenie projektu było takie, by jak najszybciej pomóc tym, którzy uciekają przed pożogą wojenną i wybrali nasze miasto jako miejsce być może pobytu na stałe. To nie są oczywiście projekty zamknięte i jeśli będą zgłaszać się kolejne firmy czy podmioty, które chciałyby czy to mieszkańcom Ukrainy czy to naszym pomagać to zawsze z tego korzystamy. Z resztą tak wielokrotnie wcześniej się też działo – podsumowuje prezydent Piły Piotr Głowski.

Wczoraj poznaliśmy rodzinę pani Anny Chernyakovej. Rodzice znaleźli pracę w miejscowych zakładach, a dzieci dołączyły do rówieśników w naszych szkołach. Cieszymy się, że stali się częścią naszej społeczności i może wesprzeć ich w tym trudnym czasie, oferując bezpieczne miejsce.

– To jest szansa na lepsze życie – powiedziała Anna Chernyakova podczas spotkania w nowym mieszkaniu.

UM Piły

pila_klucze

pila_klucze_02 pila_klucze_03 pila_klucze_04