Piła. Konkurs „Z prawem jazdy w dorosłość”

W siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego wyłonieni zostali finaliści interaktywnego konkursu „Z prawem jazdy w dorosłość”. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci m. in. dofinansowania do kursu na prawo jazdy.

30 marca w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile odbyła się kolejna edycja konkursu „z prawem jazdy w dorosłość”. Do zmagań stanęło 16 uczestników reprezentujących szkoły ponadpodstawowe z Piły, Wągrowca, Złotowa, Trzcianki, Chodzieży, Łobżenicy, Krzyża Wielkopolskiego oraz Gołańczy.

Konkurs miał interaktywną formę ponieważ został przeprowadzony za pomocą platformy Kahoot. Na uczestników czekało 46 pytań z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie udzielali odpowiedzi na ekranach swoich telefonów komórkowych. Oprócz poprawnej odpowiedzi liczył się również czas ich udzielenia.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Współorganizatorami wydarzenia była Komenda Powiatowa Policji w Pile, Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne w Pile oraz firma SPH Credo. Zmagania odbyły się pod okiem Zastępcy Dyrektora WORD w Pile Mirosława Mantaja, Komendanta Powiatowego Policji w Pile podinsp. Marcina Kowalskiego oraz przedstawiciela firmy Credo Andrzeja Bogusławskiego. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali eksperci: Jarosław Kajewski – Naczelnik Wydziału Przeprowadzania Egzaminów WORD w Pile, podkom. Marcin Domagalski – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pile oraz Bartłomiej Zwoliński – Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Pile.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom wiedzy ponieważ rywalizacja o podium trwała do samego końca. Ostatecznie klasyfikacja ułożyła się następująco:

•    miejsce III – Ewelina Rybak z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Krzyżu Wielkopolskim

•    miejsce II – Bartosz Kulikowski z Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży.

•    miejsce I – Julia Żabicka reprezentująca Liceum Ogólnokształcące w Trzciance, która nie popełniła żadnego błędu przez cały konkurs.

Dla trójki finalistów czekały bardzo atrakcyjne nagrody. Każdemu z nich główny organizator konkursu – Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego – pokryje koszty egzaminu teoretycznego i praktycznego, a dodatkowo dofinansuje kurs na prawo jazdy w dowolnie wybranej szkole do kwoty 2000zł w przypadku pierwszego miejsca, 1500zł za drugie miejsce oraz 1000zł za trzecie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia podczas szkolenia jak i egzaminu na prawo jazdy!

st. sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile

pila_konkurs

pila_konkurs_02 pila_konkurs_03 pila_konkurs_04 pila_konkurs_05 pila_konkurs_06 pila_konkurs_07 pila_konkurs_08 pila_konkurs_09 pila_konkurs_10 pila_konkurs_11 pila_konkurs_12 pila_konkurs_13 pila_konkurs_14