Piła. Kontynuacja budowy ul. Kazimierza Wielkiego

29 lutego 2024 r. na Zielonej dolinie w Pile odbyło się przekazanie wykonawcy budowy kolejnego odcinka Kazimierza Wielkiego, od ulicy Szkolnej do al. Niepodległości. Zakończenie prac na tym etapie planowane jest w połowie 2025 roku.

– Jesteśmy w miejscu, na którego poprawę czeka wielu mieszkańców tej części Koszyc zwaną Zieloną Doliną. Do tego miejsca, w którym stoimy jest jezdnia, chodnik, ścieżka rowerowa, oświetlenie, miejsca parkingowe, nasadzone zostały drzewa i krzewy. Natomiast teraz firma Piaskowiec, która robiła już wcześniejszy odciek tej drogi, będzie kontynuować budowę ulicy Kazimierza Wielkiego z ok.7 milinów złotych. Mam nadzieję, że w ramach tej kwoty 1 milion uda nam się zrefinansować w ramach jednego z projektów Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Inwestycja na pewno poprawi komunikacje w tym rejonie miasta. Oczywiście ta inwestycja nie rozwiązuje wszystkich problemów, bo osiedle stale się rozwija. Niebawem prace budowlane rozpoczną się również przy ul. Równej gdzie 100-metrowy połączy ulicę z al. Niepodległości z ulicą Szkolną. Tu chodzi o odcinek 400-metrowy. Oczywiście prosimy o wyrozumiałość, ponieważ będą tu aż trzy place budowy i trzeba liczyć na utrudnienia – mówi Beata Dudzińska, pełniąca funkcję prezydenta Piły.

 

W ramach tej inwestycji na odcinku 760 m zrealizujemy drogę wraz ze skrzyżowaniami, zieleń i nasadzenia, jednostronny parking przyuliczny, zatoki autobusowe z peronami i wiatami autobusowymi, dwustronne chodniki, jednostronną ścieżkę rowerową, jako kontynuacja ciągu rowerowego z odcinków poprzedzających, miejsca odpoczynku z ławką, koszem na śmieci, a także oświetlenie i odwodnienie.

 

Więcej o inwestycjach w tej części miasta możecie Państwo dowiedzieć się z poniższego zapisu video: https://fb.watch/qxnGuzKr5l/

 

Sebastian Daukszewicz