Piła. Letnie miodobranie w Atrium Kasztanowa

letnie_miodobranie

Odwiedź Atrium Kasztanowa i odkryj wspólnie z nami tajemnice pszczół! Już 12 sierpnia w pilskiej galerii na mieszkańców czekać będą pszczele ciekawostki, twórcze zajęcia i miód prosto z pasieki. To doskonała okazja, aby zdobyć słoiczek pysznego złocistego miodu, rozkoszować się jego wyjątkowym smakiem, a na dodatek wziąć udział wspólnie z dziećmi w interesujących zajęciach. Przez cały dzień, w godzinach 12.00-19.00, odbywać się będą bezpłatne aktywności nawiązujące do intrygującego świata pszczół.

W Atrium Kasztanowa dbamy o pszczoły! W najbliższą sobotę zapraszamy do galerii na wydarzenie poświęcone tym pożytecznym owadom oraz wytwarzanym przez nie smakowitym produktom. Podczas wspólnego miodobrania będzie można sięgnąć po naturalny świeży miód prosto z pasieki ulokowanej na dachu Atrium Kasztanowa! Ten słodki, złocisty przysmak pochodzi z tegorocznych zbiorów rozlanych do logowanych słoiczków! Aby otrzymać jeden z nich, wystarczy zapisać się do newslettera. Ilość miodków ograniczona.

Pszczela sobota to również doskonała okazja do rozmowy z najmłodszymi na temat znaczenia pszczół dla przyrody i poznania o nich ciekawostek. Wydarzenie będzie także sposobnością do tego, by tworzyć wspólnie z  dziećmi tematyczne prace plastyczne o pszczołach, w tym kolorowanki, kartki kwietne (z żywych kwiatów łąkowych) oraz świece z wosku pszczelego. Za sprawą modeli edukacyjnych będzie można bliżej poznać świat pszczół i przyrodę. Animatorzy opowiedzą o niezastąpionej roli pszczołowatych i pokażą jak w prosty sposób zbudować dla nich domki.

Najmłodsi dowiedzą się co stanowi obowiązkowe wyposażenie każdego pszczelarza i na miejscu będą mogli przymierzyć specjalny ubiór, aby następnie zapozować w nim do zdjęć. Nie zabraknie również ścianki fotograficznej z pszczołami w roli głównej, na tle której chętni będą robić sobie pamiątkowe zdjęcia.

– Miodobranie to kolejna nasza letnia propozycja przygotowana dla rodzin z dziećmi pozostających w okresie wakacji w mieście. Zapraszamy serdecznie zarówno miłośników miodu i pszczół, jak i wszystkich chętnych do udziału w sobotnim evencie, który nawiązuje do ustanowionego 8 sierpnia Wielkiego Dnia Pszczół. Pszczela sobota będzie wyjątkową okazją, aby poczuć klimat prawdziwej pasieki. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób produkuje się miód i dlaczego pszczoły są pożyteczne. Poprzez udział w zajęciach łatwiej im będzie zrozumieć, na czym polega praca w pasiece. Program zajęć został tak przygotowany, aby zainteresować aktywnościami osoby w różnym wieku  – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa.

Na miodobranie Atrium Kasztanowa zaprasza w sobotę 12 sierpnia, w godzinach 12.00-19.00. Aktywności są bezpłatne, skierowane dla dzieci i dorosłych.

Więcej informacji na stronie www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu www.facebook.com/AtriumKasztanowa.

Atrium Kasztanowa