Piła. Moc atrakcji na pilskim lotnisku – na sportowo i wojskowo

Po raz IV na pilskim lotnisku odbył się bieg o Złotą Sikawkę na dystansie 5km i 10km oraz NW 5km. Również przy okazji tego wydarzenia 8 czerwca nie zabrakło atrakcji dla rodziców oraz ich pociech przygotowanych przez Pilskie Muzeum Wojskowe, w ramach wojskowej przygody. Tym razem w myśl zasady „uczyć przez zabawę”. Dodatkowo wystawa sprzętu wojskowego, strażackiego oraz wojskowa grochówka z kuchni polowej oraz coś, czego nad Piłą nie było od lat – przelot samolotu Su-22.

 

Wojskowa Przygoda to czwarta edycja imprezy plenerowej, na którą zapraszano rodziny z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Jej głównym celem było aktywne spędzanie czasu wolnego, zainteresowanie młodych ludzi historią, techniką, służbą wojskową, integracja lokalnej społeczności oraz uświadomienie problemu uzależnień poprzez uczestnictwo całych rodzin w specjalnie przygotowanych zadaniach konkursowych.

 

Natomiast celem organizowanego przez OSP RW w Pile biegu o Złotą Sikawkę jest popularyzacja biegania i marszu nordnic walking jako najprostszej formy aktywności i rekreacji ruchowej, promowanie okolicznych terenów zielonych – jako miejsc wskazanych do aktywności fizycznej, sprawdzenie swoich sił i możliwości w rywalizacji sportowej.

 

W biegu na 5 km pierwszy był Rafał Wałdoch z Wałcza z czasem 19:09. Drugi był Patryk Szulc z czasem 19:28 a trzeci Krystian Kucner z czasem19:39. Najszybsza kobieta to Iwona Nowak z czasem 21:53. Natomiast najszybciej dystans 10 km pokonał z czasem 38:28 Grzegorz Woźniak z Krajenki. Za nim na metę wbiegli kolejno Piotr Nowak z czasem 38:41 i Kamil Miniszewski z czasem 40:10. Najszybsza kobieta to Małgorzata Cygan z czasem 48:10.  Nordic Walking na dystansie 5km wygrywa Krzysztof Pyrek z Wałcza z czasem 35:41 a najlepsza wśród kobiet to Paulina Kłundukowska z czasem 36:33.

 

Szczegółowe wyniki:

https://foxter-sport.pl/bieg-o-zlota-sikawke-2024

 

Sebastian Daukszewicz