Piła – „Moje miejsce na Ziemi”

Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” zaprasza mieszkańców Piły do udziału w ogólnopolskim konkursie grantowym „Moje miejsce na Ziemi”!

Już w najbliższą sobotę, stacja paliw ORLEN przy ul. Niepodległości 47 w Pile, stanie się jednym z najważniejszych „miejsc na Ziemi”. Mieszkańcy Piły i okolic będą mogli skonsultować swój pomysł na projekt grantowy, a także zrelaksować się w fotelach masujących i skosztować jabłek z polskich sadów. Z kolei, na najmłodszych czekać będą ciekawe zabawy z animatorkami i mnóstwo prezentów.

Celem ogólnopolskiego konkursu grantowego „Moje miejsce na Ziemi” jest wsparcie mieszkańców w działaniach na rzecz ich najbliższej społeczności. Wnioski w konkursie mogą składać organizacje pozarządowe i jednostki samorządu terytorialnego z całej Polski, np. fundacje, stowarzyszenia, szkoły, domy kultury, świetlice czy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Organizacje mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości od 3 do 15 tysięcy złotych.

Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” przyzna w sumie aż 400 grantów na łączną kwotę 2 000 000 złotych. Najlepsze projekty wybierze specjalna komisja konkursowa. Środki finansowe otrzymają organizacje, które najlepiej uzasadnią potrzebę realizacji projektu i zaproponują atrakcyjne, innowacyjne działania na rzecz swojej społeczności. Zwycięskie projekty poznamy już 8 października. Wnioski można składać do 30 września przez generator wniosków dostępny na stronie www.orlendarserca.pl, w zakładce „Moje miejsce na Ziemi”.

Edyta Piaszczyk
Fundacja „Orlen – Dar Serca”

pila_mnoje_miejsce00

pila_mnoje_miejsce02 pila_mnoje_miejsce01