Piła. Na wieczną służbę odeszła Roka – nasz czworonożny funkcjonariusz

pila_na_wieczna

Obiegła nas przykra wiadomość o śmierci naszego czworonożnego przyjaciela. Roka była specjalistycznym psem do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Przesłużyła ze swoim przewodnikiem blisko 5 lat. Odeszła nagle ze względów zdrowotnych.

Roka była owczarkiem niemieckim rasy wilczastej. Swoją służbę w szeregach Policji rozpoczęła na początku 2019 roku w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, gdzie wspólnie ze swoim przewodnikiem asp. Mariuszem Pieczulem szkoliła się z zakresu wykrywania zapachów materiałów wybuchowych. Do dnia wczorajszego wiernie strzegła bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Niejednokrotnie była również wykorzystywana do zabezpieczeń imprez masowych w całej Polsce. Jej zmysł węchu był niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa i wyeliminowania różnego rodzaju zagrożeń pirotechnicznych.

Oprócz wzorowo wykonywanych zadań wspólnie z przewodnikiem Roka dała się poznać jako pies bardzo towarzyski i otwarty na kontakt z drugim człowiekiem. Wielokrotnie wspólnie z przewodnikiem gościła na festynach oraz zajęciach z najmłodszymi pokazując swoje umiejętności, czym wzbudzała zachwyt u obserwatorów. Na co dzień pogodna, pełna energii i gotowości do pracy oraz zabawy – taką ją wszyscy zapamiętamy.

sierż. szt. Wojciech Zeszot
KPP w Pile