„Piła na zdjęciach lotniczych 1914-1945” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  „Piła na zdjęciach lotniczych 1914-1945”

  pila_na_zdjeciach

  Jeszcze tylko przez cztery dni, mają Państwo szansę na zdobycie niezwykłego albumu o Pile, pokazanej z zupełnie innej perspektywy, niezwykłej i dotychczas prawie niespotykanej.

  Mowa o dawnej Pile, sprzed niemal stu lat, widzianej z perspektywy lotu ptaka. Na łamach około 200-stronicowego albumu, autorzy (Maciej Usurski, Rafał Ruta i ks. Robert Kulczyński SDB) zaprezentowali 153 zdjęcia lotnicze prawie całej Piły. Najliczniejszą wśród nich grupę stanowią angielskie, wywiadowcze fotografie lotnicze z sierpnia 1944 r. Większość materiałów jest dotychczas nieznana, niepublikowana. Miejscami nawet rewolucjonizuje naszą wiedzę o dawnej Pile!

  Książka jest już prawie gotowa i dzięki udanej zbiórce pieniędzy na wydrukowanie książki „Piła na zdjęciach lotniczych 1914-1945” (18 tysięcy zł w miesiąc!) pozostaje tylko czekać, aż bogato ilustrowane wydawnictwo będzie miało premierę na przełomie stycznia i lutego 2015 roku.

  Ale uwaga! Przedpłata jest jedynym sposobem by kupić książkę i próżno jej będzie szukać w księgarniach. Dlatego jeśli chcieliby Państwo stać się szczęśliwymi posiadaczami albumu o dawnej Pile, widzianej z lotu ptaka – proszę zajrzeć na stronę projektu pod adresem http://polakpotrafi.pl/projekt/pila-na-zdjeciach i tam dokonać przedpłaty za minimum 60 zł. Możecie też Państwo zamówić więcej niż jeden egzemplarz, np. jako prezent dla bliskich :)

  Przypominamy, że książkę można nabyć w formie przedpłaty tylko do 2 stycznia 2015 roku. Dla tych Państwa, którzy czują się nieco zagubieni wyjaśniamy w instrukcji:  https://drive.google.com/file/d/0B41cLU4VXjQqa2Nid0cycWVlMFk/view  jak łatwo można dokonać przedpłaty. Książkę można też zamówić za pomocą przelewu tradycyjnego :  http://www.forum.dawna.pila.pl/viewtopic.php?p=28760#p28760

  W imieniu autorów dziękujemy za każdą wpłatę!

  Przy okazji chcielibyśmy złożyć Państwu, wszystkim naszym czytelnikom i miłośnikom historii Piły wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

  Pozdrawiamy,
  redakcja Dawna.Pila.pl