Piła nawiązała współpracę z UT-P w Bydgoszczy | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Piła nawiązała współpracę z UT-P w Bydgoszczy

  26 kwietnia w Bydgoszczy podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Gminą Piła, Inwest-Parkiem oraz Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Umowę sygnowali prof. dr hab. inż. Tomasz Topoliński – Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, Zastępca Prezydenta Miasta Piły – Beata Dudzińska oraz Prezes Zarządu Inwest-Parku – Edyta Musiał.

  Inwest-Park we współpracy z pilskimi przedsiębiorcami takim jak: TOP FENCE Jarosław Grześkowiak, THULE, Orca Precision Parts, Colours Factory, SwissPol, Flex Solutions Poland sp. z o.o. , ImProvia, KRUK S.A. oraz Philips Lighting Poland, zobowiązał się do wsparcia procesu dydaktycznego uczelni poprzez organizację praktyk zawodowych dla jej studentów. Ponadto strony zamierzają realizować wspólne inicjatywy i wydarzenia na uczelni takie jak Dni Otwarte Piły. Uniwersytet z kolei w ramach podpisanej umowy umożliwi promocję ofert pracy pilskich pracodawców na swojej uczelni, jak również zobowiązał się do rozpowszechniania kampanii „Pracuj w Pile”.

  Jest to druga tego typu trójstronna umowa, po Politechnice Koszalińskiej, jaką podpisał pilski magistrat we współpracy ze spółką miejską Inwest-Park. Działania takie służą nie tylko reklamie Piły w innych miastach, ale przede wszystkim promują pilskie miejsca pracy w sąsiednich miastach. Z uwagi bowiem na rozwój strefy przemysłowej w Pile niezbędne jest w dalszej kolejności zapewnienie wykwalifikowanej kadry pracowników i to właśnie zadanie jest realizowane przez Zastępcę Prezydenta Beatę Dudzińską, odpowiedzialną za rozwój gospodarczy miasta, we współpracy z Inwest-Parkiem.

  J. Oburota

  pila_nawiazala_wspolprace01

   

  pila_nawiazala_wspolprace02 pila_nawiazala_wspolprace03