Piła. Niesamowita współpraca!

Pracownicy pilskiego Zakładu Aktywności Zawodowej na podstawie umowy zawartej pomiędzy Stowarzyszeniem Pomocy Humanitarnej a hotelem Arche Piła gotują w profesjonalnej kuchni restauracji Marchew. Część produktów pochodzi z Banku Żywności, a ciepłe posiłki trafiają do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Bank Żywności pozyskuje żywność z lokalnych marketów, by ratować ją przed zmarnowaniem i wspierać potrzebujących. Odebrane ze sklepów produkty zostają przekazane kucharzom z działu gastronomicznego ZAZ i przetwarzane są na ciepłe, zdrowe i pożywne posiłki, które trafiają do najbardziej potrzebujących w restauracyjnym wydaniu. Posiłki wydawane są w siedzibie Akcji Humanitarnej „Życie” osobom, które otrzymały decyzję z MOPS.

– Tu wszystko smakuje, a jednocześnie nic się nie marnuje. Takie rozwiązania należy doceniać szczególnie! Dodatkowo współpraca między różnymi pilskimi grupami, stowarzyszeniami, firmami cieszy mnie bardzo, płynie z tego wiele korzyści. Rożne elementy się uzupełniają, różne koła zębate ruszają całą maszynę dobra. To działanie pilan dla pilan jest niesamowite! – mówi prezydent Piotr Głowski.

Aleksandra Kramkowska
Biuro Prezydenta Piły

pila_niesamowita_wspolpraca

pila_niesamowita_wspolpraca_02