PIŁA. Nowe domy znalazło 290 psów i 147 kotów

Pilskie Schronisko mimo pandemii zwiększa liczbę adopcji. Mieszkańcy regionu chętnie pomagają zwierzętom.

Mimo pandemii i obostrzeń z niej wynikających Pilskie Schronisko Dla Zwierząt sp. z o.o. nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o adopcję zwierząt. Od początku tego roku do adopcji oddano 158 psów i 85 kotów (w tym domy tymczasowe).

Najbardziej cieszy zwiększone zainteresowanie adopcją kotów. Koty ze schroniska są zdrowe, mają komplet szczepień, są przebadane pod kątem FeLV/FIV. Nie oddajemy do adopcji małych kociąt bez kompletu szczepień, czyli przed uzyskaniem kociej odporności na choroby zakaźne. Nie możemy narażać rodzin na utratę nowego pupila przez chorobę, bo z doświadczenia wiemy jak ciężko jest sobie poradzić z taką tragedią, a trauma z tym związana w wielu przypadkach skutkuje tym, że rodzina już nigdy nie zaadoptuje zwierzęcia ze schroniska.

Nowi właściciele zwierząt nie dość, że tworzą zwierzętom nowe domy, to bardzo chętnie wspomagają codzienną pracę schroniska i przekazują prezenty dla innych zwierząt.

– Bardzo serdecznie dziękujemy za zaufanie i prezenty wszystkim, którzy mimo pandemii organizują zbiórki wśród znajomych czy sąsiadów lub w firmach, gdzie pracują – mówi Alicja Dorsch, prezes pilskiego schroniska. Docierają do nas nie tylko zabawki czy gadżety dla zwierząt, ale także ciepłe koce, posłania czy specjalistyczna karma. Cieszy nas także zainteresowanie pomocą dla naszych zwierząt lokalnych firm, dzięki którym udało nam się pozyskać m.in. myjkę ciśnieniową czy materiały do ocieplenia bud. Dzięki uczniom czy przedszkolakom trafiają do nas piłki czy inne zabawki dla zwierząt. Bardzo często również pary młode proszą, aby zamiast kwiatów przynosić na ich ślub prezenty dla zwierząt. O wszystkich darach na bieżąco informujemy mieszkańców naszego regionu na profilu społecznościowym Schroniska oraz Fundacji Miluszków.

Osoby zainteresowane pomocą na rzecz schroniska mogą kontaktować z pracownikami schroniska zarówno przez Facebooka, maila biuro@schronisko.pila.pl jak i telefonicznie  +48 500 805 362. Pracownicy schroniska podpowiedzieć mogą co najbardziej aktualnie jest potrzebne. W czasie pandemii przekazywanie darów odbywa się oczywiście z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa.

Z kolei osoby zainteresowane adopcją mogą przejrzeć zdjęcia zwierząt na stronie internetowej Schroniska – https://schronisko.pila.pl/zwierzeta  (w najbliższych dniach uruchomiona zostanie nowa, zaktualizowana strona www)  gdzie zamieszczane są informacje dotyczące zwierząt w pełni przygotowanych do adopcji, tj. zwierząt z kompletem szczepień, microchipem, odrobaczonych, wysterylizowanych/wykastrowanych, po odbyciu kwarantanny i zsocjalizowanych.

Nie publikuje się informacji o zwierzętach niegotowych do adopcji. Procedura adopcyjna Schroniska określona jest w Regulaminie Adopcji.

Kiedy zainteresowana adopcją rodzina ma już wytypowanego psa, którego chce adoptować, musi z nim odbyć co najmniej dwa spacery zapoznawcze, w tym jeden ze wszystkimi domownikami, aby mieć pewność, że pies akceptuje całą rodzinę. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, po drugim spacerze zapoznawczym zwierzę może być adoptowane. Co cieszy, w taki właśnie sposób odbyły się wszystkie adopcje w ostatnim czasie, a rodziny adoptujące doceniają, że w czasie rozmowy z pracownikiem odpowiedzialnym za adopcje, uzyskują odpowiedzi na nurtujące je pytania oraz wskazówki do udanego wprowadzenia nowego domownika pod swój dach.

info: Pilskie Schronisko dla Zwierząt „Miluszków”
zdjęcia psów i kotów dzięki uprzejmości ich nowych rodzin

nowe_domy1_01

nowe_domy1_06 nowe_domy1_02 nowe_domy1_03 nowe_domy1_04 nowe_domy1_05