Piła. Nowy magazyn przy Zakładzie Aktywności Zawodowej

We wtorek, 28 czerwca 2022 roku, została oddana do użytku nowa hala magazynowa przy siedzibie stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej, gdzie działa na co dzień pilski Zakład Aktywności Zawodowej. To wielkie święto dla całej lokalnej społeczności, poprawa warunków pracy i szansa na rozwój.

– 28 czerwca to ważna data w historii Zakładu Aktywności Zawodowej. Mamy nowy magazyn, wybudowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznanych nam przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Wcześniej kupiliśmy grunt od miasta za 1% wartości – powiedział Witold Urbanowicz, dyrektor ZAZ. Dzięki temu magazynowi usprawni się praca naszego zakładu, zwiększają się nasze możliwości. Serdeczne dziękuję osobom, które jeszcze do tego przyczyniły.

Przypomnijmy, że akt notarialny na sprzedaż działki przy ulicy Węglowej został podpisany we wrześniu ubiegłego roku. Gmina udzieliła 99% bonifikaty, więc grunt został kosztował jedyne 4 398, 47 złotych z przeznaczeniem na prowadzenie działalności pożytku publicznego.

Wówczas prezydent Piotr Głowski podkreślił, że to kolejna tak wysoka bonifikata, wcześniej działka została sprzedana Bankowi Żywności w Pile. Dodał, że to właśnie te momenty, w których nie należy patrzeć na wyniki finansowe, ale na to, by zmienić czyjeś życie. Zakończenie inwestycji na tym terenie i oddanie hali do użytkowania było prawdziwym świętem całej społeczności lokalnej, która z sercem pracuje w Zakładzie Aktywności Zawodowej każdego dnia. Radość tych osób, poprawa warunków i ergonomii ich pracy to największy dowód na sukces inwestycyjny.

– Jestem przekonany, że wszyscy macie to poczucie, że to Wy jesteście twórcami tego sukcesu. My staramy się Wam jedynie albo pomóc albo nie przeszkadzać – podsumował spotkanie Piotr Głowski, prezydent Piły.

Postawiony budynek ma powierzchnię 250 m², 1500 m³ co daje około 250 miejsc paletowych. Na dachu została zamontowana instalacja fotowoltaiczna. Koszt budowy to blisko 600 000 złotych.

Podczas uroczystego otwarcia magazynu debiutowała mobilna kuchnia warsztatowa, którą Bank Żywności kupił w ramach „Programu ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce”. Serwowane były potrawy przygotowane przez panie z Ukrainy współpracujących z grupą Arche. Spotkanie uświetnił występ zespołu ZAZ band.

Aleksandra Kramkowska
Biuro Prezydenta
Urząd Miasta Piły

pila_nowy_magazyn

pila_nowy_magazyn_05 pila_nowy_magazyn_02 pila_nowy_magazyn_03 pila_nowy_magazyn_04