Piła. Odbiór śmieci po nowemu

W czwartek, 15 kwietnia,  po raz pierwszy opróżnione zostały półpodziemne pojemniki na odpady komunalne. To nowość w naszym mieście, chociaż w Polsce – z uwagi na liczne zalety – są coraz chętniej stosowane.

Pracownicy Altvatera podjechali na osiedle mieszkalne po odpady nie śmieciarkami, a pięcioma hakowcami. Po każdą frakcję przyjechał inny samochód. Akcja przebiegła szybko i sprawnie.

– Takie pojemniki mają wiele zalet. Przede wszystkim dzięki nim można oszczędzić dużo miejsca, odpady kompresują się pod własnym ciężarem, ograniczona jest też częstotliwość odbioru, bo w jednym pojemniku o pojemności 5m3 zmieści się tyle odpadów, co w 5 tradycyjnych pojemnikach 1100-litrowych – podkreśla prezydent Piły Piotr Głowski.

Pierwsze w Pile półpodziemne pojemniki na odpady, mieszczą się przy ulicy Lotniczej. W Polsce jako bardziej ekologiczna, praktyczna i higieniczna forma odbioru odpadów, znajdują one coraz szersze zastosowanie i stopniowo zastępując altanki, które nie zawsze spełniają swoją funkcję.

– Często zdarza się, że kiedy konieczne jest dostawienie w altankach kolejnych pojemników, okazuje się że jest zbyt ciasno i brakuje na nie miejsca – informuje dyrektor generalny Altvater Piła Tomasz Bielański. Od dawna zmagamy się z tym problemem i staramy się mu zaradzić. Jako ENERIS Surowce wraz z Targami Kielce organizujemy 29 kwietnia konferencję on-line, która poświęcona będzie altankom śmietnikowym – dodaje.

W czasie spotkania przedstawione zostaną zarówno dobre przykłady systemowego podejścia do altan na odpady w przestrzeniach miejskich, jak i konkretne wskazówki, na co zwrócić uwagę podczas remontu lub projektowania altany.

Agenda spotkania i video zaproszenie dostępne na stronie:

https://www.targikielce.pl/ekotech/wydarzenia-towarzyszace/konferencja-altany-odpadowe .

UM Piły

odbior_smieci1_01

odbior_smieci1_02