Piła. Odwiedź Atrium Kasztanowa i weź udział w pszczelej akcji

pila_odwiedz

Ile pszczół mieszka w ulu? Jak powstaje miód? Czy pszczoły ze sobą rozmawiają? Jeśli chcesz poznać sekretne życie tych owadów, odwiedź koniecznie Atrium Kasztanowa! Dla odkrywców pszczelich sekretów, w  ostatnim tygodniu sierpnia centrum handlowe zaplanowało atrakcje z pysznym miodem w roli głównej! Na gości czeka wystawa edukacyjna oraz bezpłatne warsztaty pszczelarskie, a towarzyszyć im będzie dobra zabawa.

Dodatkowo, za zakupy zrobione w dniach 27-28 sierpnia na kwotę min. 100 zł, każdy otrzyma nagrodę gwarantowaną – tematyczną wyprawkę szkolną, a za zapisanie się do newslettera – słoiczek słodkiego miodu z pasieki galerii!

Koniec sierpnia to nie tylko czas przygotowań do szkoły, ale także okres bardzo intensywnej pracy pszczół w ulach. O tym, jak wygląda codzienne życie pszczelej rodziny, będzie można przekonać się w dniach 22-28 sierpnia, w trakcie wakacyjnej akcji w Atrium Kasztanowa. Podczas wizyt w galerii, związanych z  kompletowaniem szkolnej wyprawki, dzieci i dorośli mogą wziąć udział w ciekawych, bezpłatnych atrakcjach.

Niezwykły świat owadów przybliży gościom wystawa „Pszczoła i przyjaciele”, którą będzie można oglądać każdego dnia trwania akcji, od 22 do 28 sierpnia, w godzinach otwarcia galerii.

Dodatkowo w sobotę, 27 sierpnia, w godz. 11.00-19.00, o każdej pełnej godzinie, odbywać się będą warsztaty pszczelarskie dla dzieci, podczas których lokalny pszczelarz opowie o zwyczajach pszczół i  pracy bartnika. Uczestnicy zajęć dowiedzą się m.in. o zwyczajach owadów i jakie sekrety skrywa królowa ula, a także poznają pana trutnia – leniuszka i dowiedzą się, jak należy zachowywać się w pasiece. Tego dnia każdy będzie mógł poczuć się jak pszczelarz – zajrzeć do ula, obejrzeć z bliska ramki z woskiem, założyć kapelusz pszczelarski i  wziąć do ręki podkurzacz. Warsztaty połączone będą z degustacją pszczelego pyłku i naturalnego miodu. Dodatkowo każdy uczestnik będzie mógł własnoręcznie stworzyć świeczkę z węzy pszczelej.

Również w sobotę odbywać się będą otwarte warsztaty kreatywne, podczas których każde dziecko będzie mogło wykazać się zdolnościami plastycznymi, tworząc niezwykłą pszczołę z tektury, papieru, kubeczków czy  balonów.

To nie wszystko. Każda osoba, która w dniach 27 i 28 sierpnia zrobi zakupy na kwotę minimum 100 zł, po  zarejestrowaniu paragonu w punkcie obsługi promocji, otrzyma nagrodę gwarantowaną – szkolną wyprawkę z niezbędnymi przyborami ( worek, tematyczna kolorowanka, kredki z pszczelego wosku, długopis z pszczółką). Dodatkowo dla tych, którzy zapiszą się do newslettera, czekać będą słoiczki naturalnego miodu z pasieki na dachu centrum handlowego.

Akcja „Pszczoła i przyjaciele wracają do szkoły” odbędzie się w Atrium Kasztanowa w dniach 22-28 sierpnia. Wystawa, strefa warsztatowa oraz punkt obsługi promocji umiejscowione będą w pobliżu salonu 50 Style, w głównym holu centrum.

– „Pszczoła i przyjaciele wracają do szkoły” to akcja, która łączy przyjemne z pożytecznym – promuje ekologię i służy poszerzeniu wiedzy na temat życia pszczół, produkcji miodu czy zapoznania się z ekologicznymi wartościami poprzez zabawę – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa. – Jak wiadomo powroty do szkoły często wiążą się z ekscytacją dzieci i oczekiwaniem na ponowne spotkanie z przyjaciółmi. To również radość z nowych gadżetów, dlatego postanowiliśmy, przyczynić się do tego, oferując klientom nagrody w postaci szkolnych wyprawek – dodaje dyrektor centrum.

Więcej informacji na stronie: https://atrium-kasztanowa.pl/.

Atrium Kasztanowa