Piła. Parada i Europejski Piknik Integracyjny

5 kwietnia mieliśmy niezwykłą przyjemność uczestniczyć w Paradzie i Europejskim Festynie Integracyjnym zorganizowanym przez Obywatelskie Inicjatywy Europejskie i Regionalne Centrum Kultury w Pile.

 

Rozpoczęliśmy dzień o godzinie 11.00 na placu Staszica, gdzie przywitały nas kolorowe prezentacje krajów Unii Europejskiej przygotowane przez utalentowanych uczniów pilskich szkół podstawowych. Następnie ulicami miasta udaliśmy się na pilską wyspę gdzie wspólnie stworzyliśmy flagę Unii Europejskiej, układając na ścianie gwiazdki symbolizujące między innymi: jedność, solidarność i harmonię między narodami Europy.

 

W trakcie wydarzenia odbył się konkurs, w którym mogliśmy zobaczyć przygotowane przez uczniów domki reprezentujące różne kraje Unii oraz prezentacje wybranych krajów w trakcie występów artystycznych na scenie.  Po wszystkich prezentacjach została wręczona nagroda publiczności oraz nagroda główna w wysokości 5000 złotych.

 

Dzień pełen integracji i wspólnej zabawy zakończył muzyczny występ rapera Filipka.

 

Nasz międzypokoleniowy festyn przyciągnął wielu seniorów, którzy wraz z nami cieszyli się atmosferą wspólności. To był dzień pełen radości i inspirujących spotkań.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej Paradzie i sprawili, że ta wspólna Europejska inicjatywa stała się niezapomnianym wydarzeniem!

 

UM Piły

Foto: Sebastian Daukszewicz