Piła. Parkowe Spotkanie z muzyką międzywojnia

W pierwszą niedzielę sierpnia 2022 roku w przepięknym anturażu Parku Miejskiego im. Stanisława Staszica w Pile miało miejsce kolejne wakacyjne rendez vous z przepiękną muzyką, w ramach Parkowych Spotkań. Na scenie przy stawie wystąpiło Trio NOVA z Bydgoszczy z koncertem zatytułowanym „QUI PRO QUO” czyli szalone lata ’20 i ’30.  

Tradycyjnie licznie zebrana publiczność, przy sprzyjającej aurze, mogła delektować się wieloma szlagierami z lat 20. i 30 w mistrzowski sposób zaprezentowanymi przez Trio NOVA, w składzie: Paulina Grabarz- Szmajda – mezzosopran, Michał Kwaśniak – skrzypce, Rafał Tworek – pianino.

Obdarzona nieprzeciętnym głosem Paulina Grabarz-Szmajda  zaśpiewała przy akompaniamencie mistrzów skrzypiec i pianina między innymi takie znane utwory, jak „Na pierwszy znak”, „Tango Milonga”, „Ja się boję sama spać”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Powróćmy jak za dawnych lat”. Także bardzo gorąco zostały przyjęte przez widzów utwory na skrzypce i pianino, m.in. ognisty czardasz.

Było to niezwykle udana randka pilskich melomanów z muzyką międzywojnia, w mistrzowskim wykonaniu. Trzeba przyznać, że na artystach z grodu nad Brdą nikt się nigdy nie zawiódł.

W niedzielę, 14 sierpnia, tradycyjnie o 18.00 zapraszamy na koncert „ŚWIĘTOKRZYSKA RAGA”, w wykonaniu zespołu Gędzi Chór.

Marek Mostowski

pila_parkowe

pila_parkowe_02 pila_parkowe_03 pila_parkowe_04 pila_parkowe_05 pila_parkowe_06 pila_parkowe_07 pila_parkowe_08 pila_parkowe_09 pila_parkowe_10 pila_parkowe_11 pila_parkowe_12 pila_parkowe_13 pila_parkowe_14 pila_parkowe_15 pila_parkowe_16 pila_parkowe_17 pila_parkowe_18 pila_parkowe_19 pila_parkowe_20 pila_parkowe_21 pila_parkowe_22 pila_parkowe_23 pila_parkowe_24