Piła. Pierwsza Lekcja Przedsiębiorczości już za nami, a jeszcze więcej przed nami!

W poniedziałek zastępca prezydenta Beata Dudzińska zainaugurowała Lekcję Przedsiębiorczości. Jest to pierwsze wydarzenie realizowane przez Gminę Piła w ramach przedsięwzięcia Przedsiębiorcza Piła – Piła na start: organizacja wydarzeń promujących przedsiębiorczość dla młodzieży, będącego elementem projektu pn. „Miasto Piła z nową energią”.

W ramach przeprowadzonej Lekcji Przedsiębiorczości uczniowie mogli zdobyć wiedzę na temat niezbędnych kompetencji na rynku pracy. Prelekcję na ten temat poprowadził Marcin Osman – przedsiębiorca, autor i wydawca książek oraz twórca i realizator projektu osmpower.pl – czytaj i działaj.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach i chętnie przedstawiała swoje pomysły na rozpoczęcie biznesu oraz jego promocję, szczególnie jeśli chodzi o social media.

W wydarzeniu brali udział także goście zaangażowani w rozwój pilskiej edukacji i gospodarki: parlamentarzyści posłanka na sejm RP Maria Janyska oraz senator RP Adam Szejnfeld, a także przewodnicząca Rady Miasta Piły Maria Kubica oraz Małgorzata Kędzierska w reprezentacji przewodniczącego Komisji Budżetu i Rozwoju Miasta.

W ramach działania Piła na start zapraszamy w najbliższych miesiącach na:

– Lekcje Przedsiębiorczości dla młodzieży klas 7-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych

– Światowy Tydzień Przedsiębiorczości dla młodzieży, studentów i osób poszukujących pracę, a w tym: konkurs z nagrodami dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych, targi edukacyjne oraz targi pracy i kariery.

– Targi Pracy Młodych dla studentów i młodzieży poszukującej pracę sezonową, praktyki i staże

– Przystanek Praca Piła: wizyty w pilskich firmach

– Przystanek Praca dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych

– Przystanek Praca 2.0 dla studentów

Przedstawiciele Urzędu Miasta Piły w ramach przedsięwzięcia będą brali również udział w wyjazdowych targach pracy oraz w spotkaniach na uczelniach partnerskich, gdzie będziemy promować pilski rynek pracy oraz miejskie programy gospodarcze i edukacyjne.

Zapraszamy do udziału w tym projekcie, z myślą o dobrym starcie w dorosłość – rozpoczęciu życia zawodowego lub kolejnych etapów nauki – chcemy wprowadzić młodzież w świat przedsiębiorczości. Wierzymy, że edukacja z zakresu przedsiębiorczości pozwoli na świadome wybory, kształtowanie zainteresowań oraz właściwe ukierunkowanie rozwoju zawodowego.

Harmonogramy i szczegóły dotyczące projektu można śledzić na profilach i stronach Miasto Piła i Platforma Inwest-Park.

Projekt w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowany jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 r. pod hasłem „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”.

UM Piły

pila_pierwsza_lekcja001

pila_pierwsza_lekcja002 pila_pierwsza_lekcja003 pila_pierwsza_lekcja004 pila_pierwsza_lekcja005 pila_pierwsza_lekcja006