Piła. Piotr Głowski rozpoczął kampanię wyborczą do Sejmu

Choć do wyborów parlamentarnych zostało jeszcze kilka tygodni to już kampania wyborcza u niektórych ruszyła. W okręgu  pilskim  kampanię wyborczą do Sejmu  poprzez objazd regionu rozpoczyna prezydent Piły Piotr Głowski – numer 3 na liście Koalicji Obywatelskiej.

Startem oficjalnym przed aktywną kampanią wyborczą była konferencja prasowa 24 sierpnia, na której Piotr Głowski przedstawił plan działania na ten najbliższy czas. Przedstawił on również wydawnictwo  pt. „Głowski Prezydent Piły do Sejmu”, w którym prezentuje kilka wybranych informacji o zagadnieniach, którymi się zajmie i zamierza zrealizować po wygranych wyborach do Sejmu RP.

– Nie tylko ja, ale wszyscy startujemy z kampanią wyborczą. Chcemy dotrzeć do jak największej ilości mieszkańców z naszego okręgu wyborczego, który przypomnę jest gigantyczny, bo liczy 11 powiatów. Po drodze nie zabraknie rozmów, co należy zrobić po zmianie władzy, ale również przygotowaliśmy własne propozycje. Będziemy rozdawać własne wydawnictwo, w którym opisuje czym się zajmuje oraz główne priorytety, które stawiamy przed sobą. Wiadomo, każdy z nas ma je różne. To będzie bardzo aktywna kampania. Oprócz wolontariuszy, którzy będą z nami jeździć, pomagać w rozwieszaniu plakatów, banerów, rozdawaniu gazet i krówek „Sejmówek” to w tej podróży towarzyszyć będzie mi moja żona. Do rozmów będzie też kawa. Mam świadomość, że nie uda się wszędzie dojechać. Pamiętam ten okręg wyborczy gdy startowałem do Senatu i mimo naprawdę nie udało się być wszędzie – mówi Piotr Głowski, kandydat do Sejmu KO. – Będziemy mówić o tym jaka Polska powinna być po wyborach, czyli musi być bezpieczna, silna, demokratyczna, sprawiedliwa, praworządna, nowoczesna, tolerancyjna, szanowana, ekologiczna. I to nie są rzeczy, które są sprzeczne z tym co można robić jako rząd. Jednak najważniejsze zadanie to przywrócenie w Polsce zasad demokratycznego państwa prawa. Stosunek do kobiet, stosunek do związków partnerskich jest tym podstawowym elementem, który albo uda się zmienić po wyborach, albo faktycznie całe mnóstwo osób będzie wykluczanych i będzie w coraz gorszej sytuacji jeżeli chodzi o prawa obywatela – dodaje obecny prezydent Piły.

Piotr Głowski ma nadzieję, że po zwycięskich wyborach będzie koniec z wykluczeniem komunikacyjnym wsi i miasteczek, co obecnie obserwujemy również w powiecie pilskim. Chce wprowadzenia zachęty finansowej dla samorządów gminnych umożliwiającej podpisywanie umów bezpośrednio z przewoźnikami. Dlatego, że każdy mieszkaniec musi mieć prawo dojechać do szkoły, pracy, lekarza na zakupy czy teatru, kina bądź na imprezę.

KO liczy w okręgu pilskim nr 38 na 4 mandaty z dziewięciu jakie są do zdobycia 15 października 2023 roku.

(SE)

pila_glowski

pila_glowski_02 pila_glowski_03 pila_glowski_04 pila_glowski_05 pila_glowski_06 pila_glowski_07 pila_glowski_08 pila_glowski_09 pila_glowski_10 pila_glowski_11 pila_glowski_12 pila_glowski_13 pila_glowski_14 pila_glowski_15 pila_glowski_16 pila_glowski_17 pila_glowski_18 pila_glowski_19