Piła. PiS kieruje 10 pytań do Donalda Tuska

23 stycznia w Pile poseł Prawa i Sprawiedliwości  Marcin Porzucek w towarzystwie polityków Adama Bogrycewicza i Arkadiusza Kubicha na konferencji prasowej zadali publicznie byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi, który znowu stoi na czele Platformy Obywatelskiej, 10 pytań, a następnie poseł ziemi pilskiej nakleił te pytania na zamknięte drzwi biura poselskiego Małgorzaty Janyski i europoseł Ewy Kopacz.

– Dziś kierujemy 10 pytań do Donalda Tuska, który jak wiemy jest bardzo aktywny. Na odpowiedz czekają także Polacy, ponieważ też dotyczą bezpieczeństwa naszego kraju  zarówno militarnego, gospodarczego, energetycznego. Ja chciałbym zatrzymać się na punkcie ósmym, które brzmi: Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL likwidował jednostki wojskowe na wschodzie? W Suwałkach, Legionowie Lublinie za rządów PO zostały zlikwidowane. My to teraz przywracamy i jak wiecie Państwo modernizujemy armie w bardzo szybkim zakresie. Przygotowaliśmy ustawę o obronie ojczyzny i robimy to, co nam w obecnych czasach jest potrzebne. Pytań jest wiele. Mam nadzieję, że za pośrednictwem pani poseł Małgorzaty Janyski z KO pytania trafią do Donalda Tuska, który publicznie do nich się odniesie – mówi poseł PiS Marcin Porzucek.

– Okres rządów Donalda Tuska w Polsce to było pasmo nieustanych klęsk w obszarze obronności kraju, klęsk w obszarze bezpieczeństwa energetycznego  i wielu innych obszarach.  Katalog 10 pytań, który dziś zadajemy, możemy rozszerzać w nieskończoność.  Dzisiaj sytuacja międzynarodowa we wschodniej części naszego kontynentu weryfikuje, doskonale jak błędna była to polityka. Bardzo dobrze, że teraz te błędy zostają naprawione. Są one naprawiane dzięki mądrości Polaków, którzy zdecydowali 2015 r. a potem w 2019 r. aby u steru władzy w Polsce były rządy Prawa i Sprawiedliwości.  Rządy odpowiedzialne, które skupiają się na suwerenności, bezpieczeństwie i niepodległości naszego państwa – dodaje Adam Bogrycewicz, radny Sejmiku Województwa  Wielkopolskiego.

Natomiast Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski powiedział, że Rząd Donalda Tuska wyprzedawał majątek Polski niczym menel wynoszący wszystko z domu, chcąc kupić sobie pół litra wódki. Według niego Polacy to mądry naród i dobrze pamięta nie tak dawne zachowania Donalda Tuska. Ma nadzieję, że były premier  odpowie obywatelom na zadane pytania.

Pełna lista pytań posłów PiS do lidera PO wygląda tak:
1.    Dlaczego zrezygnował Pan z instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej w latach 2008-2009?

2.    Dlaczego w roku 2010 kierowany przez Pana rząd PO-PSL umorzył 1 mld 200 mln złotych rosyjskiej spółce Gazprom?

3.    Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL zaakceptował umowę gazową z Gazpromem do 2037 roku całkowicie uzależniając Polskę od rosyjskiej energii?

4.    Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nie zablokował powstania gazociągu Nord Stream, a blokował Baltic Pipe?

5.    Dlaczego kierowany przez Pana rząd chciał sprzedać rafinerię Możejki Rosjanom?

6.    Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL chciał sprzedać grupę Lotos Rosjanom?

7.    Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nigdy nie osiągnął progu finansowania Wojska Polskiego na poziomie zapisanym w ustawie budżetowej, czyli 2 proc. PKB, w latach 2008-2013? Poziom ten wahał się wówczas pomiędzy 1,76-1,89 proc. PKB.

8.    Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL likwidował jednostki wojskowe na wschodzie?

9.    Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL dopuścił do udostępnienia danych białoruskich opozycjonistów narażając ich na kolonię karną i konfiskatę mienia?

10.    Dlaczego oddał Pan śledztwo smoleńskie w ręce Rosjan?

(SE)

pila_pis_kieruje

pila_pis_kieruje_02 pila_pis_kieruje_03 pila_pis_kieruje_04 pila_pis_kieruje_05 pila_pis_kieruje_06 pila_pis_kieruje_07 pila_pis_kieruje_08 pila_pis_kieruje_09 pila_pis_kieruje_10 pila_pis_kieruje_11 pila_pis_kieruje_12 pila_pis_kieruje_13 pila_pis_kieruje_14 pila_pis_kieruje_15 pila_pis_kieruje_16 pila_pis_kieruje_17