Piła. Podpisanie umowy grantowej na remont mieszkań

7 września w Urzędzie Miasta Piły odbyło się podpisanie umowy  grantowej  w ramach projektu Fundusz Solidarnościowego Leroy Merlin Polska”. Umowę podpisali: reprezentująca darczyńcę prezes fundacji Leroy Merlin Polska Agnieszka Bolek oraz zastępca prezydenta Piły Krzysztof Szewc i skarbnik gminy Piła Ewelina Ślugajska . Dzięki podpisanej umowie pięć mieszkań z zasobów Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, wyremontuje fundacja Leroy Merlin Polska.

W pierwszej kolejności wyremontowane mieszkania będą przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy na określony czas a ostatecznymi beneficjentami tego programu będą mieszkańcy Piły. Wartość prac remontowych to ponad 850 000 złotych.

– Udało nam się pozyskać  dodatkowe pieniądze od naszego sponsora, które możemy przeznaczyć, przekazać gminom, miastom, instytucjom typu fundacje, stowarzyszenia, które zgłaszają się do nas z prośbą o granty na modernizację, remonty mieszkań, domów pobytu, czyli miejsc, w których przebywają uchodźcy z Ukrainy. Natomiast w przyszłości będzie można te miejsca wykorzystać jako miejsce zamieszkania dla społeczności lokalnej. Jesteśmy dumni, że możemy pomóc – mówi Agnieszka Bolek, prezes fundacji Leroy Merlin Polska.

– Jest to dla nas wzruszająca chwila, ponieważ jest to jeden z większych grantów fundacji  Leroy Merlin Polska. Nasza pomoc ma wartość ponad 860 000 złotych, a myślę, że jak to zwykle przy remontach i aranżacjach bywa, to się w tej kwocie nie zamknie. My jako firma zawsze staliśmy po stronie polskiego społeczeństwa i tak jak  wielu rodaków od początku wojny wspiera Ukraińców, tak również robimy my. Dzisiaj podpisaliśmy umowę już na 20 grant w ramach tego Funduszu Solidarnościowego i dla nas jest to wielka fala pomocy, która za tym stoi.  W tym przypadku będziemy robić to czym zajmujemy na co dzień i na czym się znamy, czyli budową, remontami, upiększaniem domów czy ogrodów. Wierzymy, że potem po wojnie te mieszkania będą służyć lokalnej społeczności dodaje Karol Poprawa, lider operacyjny Funduszu Solidarnościowego Leroy Merlin Polska.

Umowa, która została podpisana w środę, gwarantuje remont pięciu mieszkań o powierzchni od 41 do 94 metrów kwadratowych znajdujących się na terenie miasta.

Sebastian Daukszewicz

pila_podpisanie001

pila_podpisanie002 pila_podpisanie003 pila_podpisanie004 pila_podpisanie005 pila_podpisanie006