Piła. Podsumowanie „Świątecznej Zbiórki Żywności” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Piła. Podsumowanie „Świątecznej Zbiórki Żywności”

  1 grudnia 2022 r. w Banku Żywności w Pile podsumowano tegoroczną zbiórkę żywności, która odbyła się w Pile i w 27 gminach w dniach 25 – 26 listopada. Dzięki ofiarności ludziom dobrej woli klientów sklepów i zaangażowanych wolontariuszy zabrano 9333,61 kg o szacunkowej wartości 188000,00 zł. Zebrane jedzenie trafi do osób najuboższych jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

  Świąteczna Zbiórka Żywności to zastrzyk żywności długoterminowej, która jest szczególnie potrzebna w Święta. Dlatego w ponad 200 sklepach w Polsce czekały specjalnie wystawione kosze na żywność .

  - Dziś jestem w otoczeniu kilku bohaterów tego przedsięwzięcia, których mogło być nawet koło tysiąca w całym subregionie pilskim i w Pile podczas zbiórki. Chciałbym bardzo nisko się pokłonić wszystkim tym którzy zdecydowali się wziąć w zbiórce udział. W stosunku do ubiegłego roku zebraliśmy jeszcze raz tyle żywności, czyli o 100% więcej, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Dziękujemy Państwu, że odpowiedzieliście na apel naszych wspaniałych wolontariuszy, którzy wiedzą, że nie każdego stać na kupno takich produktów, jakie by chcieli, a nawet sami się z tym problemem borykają. Uzbieranych ponad 10 ton to ich zasługa oraz klientów sklepów, marketów. Dzięki czemu potrzebujące osoby będą miały godne święta, a nie głodne - mówi Mieczysław Augustyn, prezes Pilskiego Banku Żywności.

  Według przekazanych danych w 32 pilskich sklepach zabrano 3596, 10 kg o wartości ok. 72000,00 zł. Natomiast na terenie 27 gmin, które wzięły udział w zbiórce zebrano 5737,51 kg o wartości ok. 116000,00 zł.

  - Żywność zebrana w Pile trafi do mieszkańców, którzy poosiadają skierowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile. Pierwsze paczki będą wydawane 6 grudnia w godzinach 9:30-13:30 w Pilskim Banku Żywności. Ilość paczek jest ograniczona – dodaje Stanisław Borecki, dyrektor Banku Żywności w Pile.

  Do 26 grudnia można też wziąć udział w zbiórce online na stronie https://zbiorkazywnosci.pl/bank/pilski-bank-zywnosci wpłacając dowolną kwotę.

  Sebastian Daukszewicz

  pila_podsumowanie

  pila_podsumowanie_02 pila_podsumowanie_03 pila_podsumowanie_04 pila_podsumowanie_05 pila_podsumowanie_06 pila_podsumowanie_07 pila_podsumowanie_08 pila_podsumowanie_09 pila_podsumowanie_10 pila_podsumowanie_11 pila_podsumowanie_12