Piła pokazała swoją pamięć o Żołnierzach Wyklętych!!!

500 uczestników stanęło na starcie IX edycji Biegu Tropem Wilczym w Pile. Każdy z nich do wyboru miał dystans 5 km lub 1963 m. Ten ostatni dystans to symbol pamięci o ostatnim Wyklętym Józefie Franczaku, który zginął właśnie w 1963 roku.

 

W biegu na 5km wśród kobiet wygrała Paulina Sienkiewicz Gadzikowska, drugie miejsce zajęła Anna Majkut, a trzecia była Joanna Fortuniak. Wśród mężczyzn ponownie wygrał bieg Jakub Filipiak, drugie miejsce zajął Grzegorz Woźniak, a trzecie Kamil Miniszewski. Cała szóstka zostaje automatycznie wpisana na kolejną edycję oraz zwolniona z opłaty. Wszystko po to, aby mieli możliwość obrony podium. Warto wspomnieć że wczęsniejszym biegu na dystansie 1963m wyjątkowym uczestnikiem był bohater ostatniej edycji Pan Stanisław Krępuła. Pomimo swoich ograniczeń ponownie przebył cały dystans o własnych siłach a towarzyszyli mu na ostatnich metrach strażacy.

 

Gościem specjalnym na biegu był medalista igrzysk olimpijskich z Tokio Karol Zalewski, który wręczał medale oraz puchary na podium wraz z naszymi ambasadorami biegu Remek Olszewski oraz Mikołaj Tobera . Na koniec biegu odbyła się loteria fantowa. Ponad 30 nagród rozlosował nam mały, dzielny Wojtek.

 

Serdeczne podziękowania dla całej ekipy, która przygotowywała ten bieg. Wielkie dzięki również dla wszystkich uczestników oraz kibiców. To Wy tworzycie ten niesamowity klimat. Serdeczne podziękowania dla sponsorów, bez których nie byłoby tak wiele atrakcji. Jak mogliście zauważyć stawiamy przede wszystkim na lokalne firmy i zachęcamy Was do ich wsparcia.  Przed organizacją IX edycji wcale nie było tak łatwo. Nie mieliśmy zapewnienia o tradycyjnych koszulkach do pakietów, więc postanowiliśmy stworzyć własny projekt. Szalejąca inflacja również nie pomagała, aby ustalić takie wpisowe, aby odpowiadało naszym uczestnikom. Na początku spotkaliśmy się z dużymi trudnościami, a koniec końców udało się zorganizować jedną lepszych edycji. Pogoda w tym dniu była naszym największym zaskoczeniem,a na to akurat mamy najmniejszy wpływ.

 

Za rok X edycja. Mamy wobec Was pewne zobowiązania. Już dzisiaj bierzemy się do roboty.

 

Pamiętajcie – Piła rządzi .

 

Patronem medialnym było Tętno Regionu.

 

Szczegółowe podsumowanie : https://www.facebook.com/biegtropemwilczymwpile

 

Tekst : Bieg Tropem Wilczym w Pile

Foto: Sebastian Daukszewicz