Piła. Policjant na urlopie interweniował podczas kradzieży sklepowej

Dzielnicowy pilskiej jednostki będąc po służbie pomógł pracownikom sklepu w ujęciu sprawców kradzieży sklepowej. Jak się okazało nie było to jedyne wykroczenie, które tego samego dnia zostało popełnione przez kobietę oraz mężczyznę. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 

W sobotę, 23 września bieżącego roku funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zostali wezwani do interwencji w jednym z marketów na osiedlu Zielona Dolina w Pile. Interwencja dotyczyła kradzieży, której dokonała 21-letnia kobieta oraz 29-letni mężczyzna.

 

Kierownik sklepu chciał ująć sprawców widząc jak opuszczają sklep z towarem, za który nie zapłacili. Mężczyzna jednak stał się agresywny i w dalszym ciągu próbował uciec. W tym samym markecie był przebywający na urlopie dzielnicowy mł. asp. Bartłomiej Kozłowski, który widząc sytuację ruszył z pomocą. Po chwili sprawcy zostali ujęci i oczekiwali na przyjazd umundurowanego patrolu.

 

Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że to nie jedyna kradzież, którą sprawcy mają na swoim koncie tego samego dnia. Wobec kobiety oraz mężczyzny mundurowi sporządzili wniosek o ukaranie do sądu, który za popełnione wykroczenia może orzec karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

 

sierż. szt. Wojciech Zeszot

KPP w Pile

Fot. powiat.pila.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *