Piła. Policyjny akcent podczas pikniku wojskowego

W niedzielę, 13 sierpnia z okazji zbliżającego się Święta Wojska Polskiego na terenie Stadionu Powiatowego w Pile odbył się Rodzinny Piknik Wojskowy zorganizowany dla mieszkańców naszego regionu. Podczas wydarzenia przedstawiciele poszczególnych służb mundurowych przybliżali specyfikę swojej pracy oraz promowali bezpieczne i odpowiedzialne zachowania.

W trakcie wydarzenia na specjalnie przygotowanym stanowisku można było spotkać funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Szkoły Policji w Pile. Mundurowi pokazali mieszkańcom sprzęt i wyposażenie, które jest niezbędne do codziennej pracy. Najmłodsi mieli okazję założyć elementy policyjnego munduru, przymierzyć strój funkcjonariusza oddziałów prewencji, a także zobaczyć w jaki sposób zabezpiecza się ślady linii papilarnych.

Dodatkową atrakcją było stoisko poświęcone udzielaniu pierwszej pomocy. Każdy z uczestników wydarzenia miał okazję zobaczyć jak w prawidłowy sposób wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Nie zabrakło również czasu na poznawanie sposobów sprawdzania przytomności oraz naukę prawidłowego wzywania służb ratunkowych.

Ważnym elementem były również rozmowy o bezpieczeństwie podczas dokonywania transakcji internetowych, w trakcie których mundurowi rozdawali broszury informacyjne. Policjanci uczulali mieszkańców, aby nie klikać w przesłane linki zawierające prośbę uiszczenia dodatkowej opłaty oraz podchodzić z dozą ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci.

st. sierż. Magdalena Mróz
KPP w Pile

pila_policyjny_akcent

pila_policyjny_akcent_02 pila_policyjny_akcent_03 pila_policyjny_akcent_04