Piła. Policyjny akcent podczas Rodzinnego Pikniku Wojskowego

W przeddzień Święta Wojska Polskiego na terenie Stadionu Powiatowego w Pile odbył się Rodzinny Piknik Wojskowy zorganizowany dla mieszkańców naszego regionu. Podczas wydarzenia przedstawiciele poszczególnych służb mundurowych przybliżali specyfikę swojej pracy oraz promowali bezpieczne i odpowiedzialne zachowania.

W trakcie pikniku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zaprezentowali mieszkańcom sprzęt i wyposażenie, które jest niezbędne do codziennej pracy. Najmłodsi mieli okazję założyć elementy policyjnego munduru, przymierzyć strój funkcjonariusza oddziałów prewencji, obejrzeć służbowy motocykl czy wsiąść do prawdziwego radiowozu.

Dodatkową atrakcją było stoisko poświęcone udzielaniu pierwszej pomocy. Każdy z uczestników wydarzenia miał okazję zobaczyć jak w prawidłowy sposób wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Nie zabrakło również czasu na poznawanie sposobów sprawdzania przytomności oraz naukę prawidłowego wzywania służb ratunkowych.

W ramach prowadzonej kampanii „Seniorze bądź bezpieczny” mundurowi rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie podczas dokonywania transakcji internetowych oraz rozdawali broszury informacyjne w przedmiotowym zakresie. Policjanci uczulali mieszkańców, aby nie klikać w przesłane linki zawierające prośbę uiszczenia dodatkowej opłaty oraz nie przelewać pieniędzy na nieznane nam konta bankowe.

sierż. Magdalena Mróz
KPP w Pile

pila_policyjny_akcent_001

pila_policyjny_akcent_002 pila_policyjny_akcent_003 pila_policyjny_akcent_004 pila_policyjny_akcent_005