Piła. Półprawdy i kłamliwe informacje Eligiusza K. – stanowisko MOSiR

pila_polprawdy

W odpowiedzi na półprawdy i na niektóre kłamliwe enuncjacje Eligiusza K., informujemy że wniosek o pozwolenie na przebudowę stadionu przy ul. Bydgoskiej został złożony już w sierpniu 2021 r., a nie w marcu 2022, jak nieprawdziwie podaje starosta.

Postępowanie w tej sprawie od początku utrudniane i torpedowane jest nie tylko przez Eligiusza K., ale również jego politycznych popleczników, np. Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Effata – Artura Łazowego. O celowym działaniu starosty i jego urzędników niech zaświadczy fakt, że aż trzykrotnie wzywali pełnomocnika MOSiR Piła – architekta Janusza Kicińskiego do uzupełnienia kolejnych i kolejnych, i kolejnych dokumentów. W  normalnym postępowaniu strona, która wie czego oczekuje w ramach uzupełnienia wzywa raz i kompleksowo. W naszej opinii, działanie takie nosi znamiona celowego przedłużania całej procedury.

Obecne zawieszenie procedowania, to przeciwdziałanie kolejnym obstrukcyjnym działaniom starosty, które ma dać mu czas na otrzeźwienie i przemyślenie działań.

Szczególnie bulwersujący wydaje się wpis starosty dotyczący rzekomej próby podmiany dokumentów przez pełnomocnika Janusza Kicińskiego. Oczekujemy przeprosin skierowanych w stronę naszego pełnomocnika lub informacji, że zostało złożone w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Przypominamy Eligiuszowi K., czym grozi składanie fałszywych zawiadomień do Prokuratury, fałszywych zeznań i oskarżeń.

Postępowanie w sprawie centrum przesiadkowego, które starosta wraz z wojewodą właśnie przegrali przed sądami – Wojewódzkim i Naczelnym Sądem Administracyjnym oraz to o ,którym tu mowa – stoją w sprzeczności z tempem podejmowania decyzji w sprawie wydania pozwoleń dla „zaprzyjaźnionych” inwestorów np. politycznego szefa – Henryka Stokłosy.

W obecnej sytuacji każda zwłoka w rozpoczęciu i realizacji inwestycji negatywnie wpływa na jej kształt i koszt realizacji. Działania Eligiusza K. mogą również wpłynąć na utratę dofinansowania o wartości 18,6 mln, jakie Miasto Piła pozyskało ze środków Polskiego Ładu. Uprzedzamy, że w takim wypadku będziemy bezwzględni w dochodzeniu swoich roszczeń przed prokuraturą i sądami, także cywilnymi w stosunku do winnych temu urzędników.

MOSiR Piła