Piła pomaga Ukrainie

Akcja Humanitarna „Życie” – Oddziały w Pile, Szczecinie, Brodnicy i Słupsku już od dłuższego czasu wspólnie realizują dzieło niesienia pomocy tam „gdzie gaśnie wszelka nadzieja…” a można ją zanieść w imieniu Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Kierunek Wschód to ich cel… (Misja Ukraina … Misja Mołdawia). Tym razem wspólnie zorganizowali dwa wyjazdy misyjne na Ukrainę 8 i 11 listopada 2014 roku.

Oto relacja …

Pojechaliśmy do Kowla, jechaliśmy jak „śledzie”, aby zabrać ze sobą jak najwięcej towaru (żywność, chemię gospodarczą, ubrania tym razy w dużej ilości dla dzieci, obuwie). Dary otrzymaliśmy od naszych przyjaciół i sąsiadów. W Boroczycach i Kowlu zostawiliśmy dary ukraińskim misjonarzom, którzy mają pozwolenie na wjazd na tereny objęte działaniami wojennymi.

To co mówią media leży wiele razy na granicy prawdy, usłyszeliśmy na miejscu od Ukraińskich Misjonarzy prawdę, której pewnie nikt nie chciałby usłyszeć, a wiele razy chciałby się ukryć i nie słuchać o bólu, cierpieniu i śmierci … jaką niesie wojna i działania wojenne.

To Oni opowiadali nam o śmierci wielu staruszków, którzy umierają w swoich domach nie od kul wojennych ale z głodu i to tylko dlatego, że żyją na terenie objętym wojną. Nikt nie doręcza im ich rent, emerytur, nie mają sił aby wyjść ze swoich domów do punktów misyjnych wspierających mieszkańców, wiele razy strach paraliżuje ich przed wyjściem z domów (ze względu na grasujące bandy na terenach okupowanych).

Misjonarze z Ukrainy, wiele razy narażając własne życie i mienie (rekwirowane są ich samochody, którymi się poruszają) dokarmiają na miejscu staruszków, niosą pomoc na wszelkie sposoby.

Kochani jak to dobrze jest siedzieć we własnych ciepłych domach nie pamiętając o innych … dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi o wrażliwych sercach – nie pozwólmy im umierać z głodu – to są ludzie którzy potrzebują pomocy. Zaplanowaliśmy cykliczne wyjazdy co najmniej raz na kwartał, w zależności od ilości zebranych darów.

Na następny wyjazd zbieramy w szczególności:

– żywność hermetycznie pakowaną, konserwy, makarony, cukier, oleje, mąkę, kaszę słodycze, itp.

– środki czystości: proszki, pasty do zębów, szampony, mydło, pampersy dla dzieci , kremy, płyny do naczyń, mleczka do czyszczenia, itp.

– odzież, czyli ciepłe kurtki, kalesony, skarpety, szale i czapki, rękawiczki, obuwie ciepłe, koce,

– oraz finanse dla Ukraińskich Misjonarzy na transport darów na tereny objęte działaniami wojennymi.

Dary rzeczowe można przekazać w każdy czwartek w godzinach od 12:00 do 17:00 w siedzibie Akcji Humanitarnej „Życie” ul. Okrzei 4a wejście od strony Ronda Kuronia ( większy transport od ul. Krynicznej wjazd naprzeciw parkingu Biedronki).

Darowizny finansowe można wpłacać na konto: BZ WBK 33 1090 1320 0000 0001 1882 7871 z dopiskiem (Pomoc Ukrainie).

Wszelkie zapytania prosimy kierować do Pana Aleksandra Smolarka kom. 669 418 484 .

Wojciech Liedke
Fot. www.facebook.com/akcjapila

pila_pomaga_ukrainie01

pila_pomaga_ukrainie02

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *