Piła. Posadź własne drzewko otrzymane od leśników!

Już 12 kwietnia odbędzie się szósta edycja akcji #sadziMY – wielkiego narodowego sadzenia drzew. W roku stulecia istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali aż milion sadzonek. W siedzibach wszystkich naszych nadleśnictw będziecie mogli otrzymać bezpłatnie sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie!

 

Ne terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile sadzonki będzie można otrzymać nie tylko przy siedzibach wszystkich nadleśnictw (w godz. 9:00-15:00), ale także, dzięki uprzejmości Miasta Piły, na Placu Konstytucji 3 Maja w Pile (w godz. 10:00-16:00), gdzie oprócz rodzimych gatunków drzew, będą czekały na Państwa także sadzonki krzewów takich jak trzmielina, kalina czy dereń świdwa.

 

Leśnicy rozdają sadzonki nieodpłatnie. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając je płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

 

Przypomnijmy – Unia Europejska zobowiązała się, że do 2030 roku posadzi dodatkowe trzy miliardy drzew. Zobowiązanie to wpisuje się w unijne działania na rzecz odbudowy zasobów przyrodniczych w Europie i przeciwdziałania zmianie klimatu. Dzięki realizowanej przez Lasy Państwowe akcji #sadziMY każdy z nas może przyłączyć się do realizacji unijnego celu dla klimatu i przyrody.

 

RDLP w Pile