Piła. Posługiwał się cudzą kartą kierowcy

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem ciężarowym, który posługiwał się cudzą kartą kierowcy. Za powyższe wykroczenie mężczyzna otrzymał mandat karny, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Konsekwencje odczuje również właściciel firmy przewozowej.

W piątek, 8 lipca br. chwilę po godzinie 2 w nocy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli poruszający się po ulicach Piły samochód ciężarowy. Podczas kontroli mundurowi sprawdzili stan techniczny pojazdu, uprawnienia do kierowania oraz czas pracy samego kierowcy.

W tym właśnie momencie funkcjonariusze ujawnili, że 62-letni mężczyzna, który wykonywał transport drogowy korzystał z cudzej karty kierowcy, nie rejestrując prawidłowo własnego czasu pracy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sprawca za takie wykroczenie otrzymuje mandat karny, a jego prawo jazdy zostaje zatrzymane.

Konsekwencje takiego zachowania mogą okazać się jednak bardziej dotkliwe ponieważ firma, która zatrudniła kierowcę może otrzymać dodatkową karę administracyjną w wysokości nawet 3 tysięcy złotych. Mężczyzna natomiast otrzymał mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych, a jego uprawnienia zostały zatrzymane na okres trzech miesięcy.

st. sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile

pila_poslugiwal_sie

pila_poslugiwal_sie_02