Piła. Powitanie jesieni

Zgodnie z tradycją PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA NR 19  w Pile odbyło się „Powitanie Jesieni”.

 

Dzieci wraz ze swoimi paniami udały się na spacer do pobliskiego parku z wiklinowymi koszami w celu poszukiwania darów, które co roku przynosi nam „Pani Jesień”. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim zebranie jak największej ilości kasztanów, aby wspomóc zbiórkę charytatywną dla Gabrysi.

 

Dzieci szukały ukrytych zagadek w liściach, segregowały i przeliczały kasztany,  żołędzie, rozpoznawały je przez dotyk oraz tworzyły kompozycje z jesiennych liści.

 

Radosne zabawy w parku umilił pewien tajemniczy gość, którego dzieci się nie spodziewały, bo liczyły, na to, że zza drzew wyłoni się postać pięknej Pani Jesień, a tu… przedszkolaki zobaczyły pana policjanta z psem przewodnikiem. Sierż. szt. Kamil Weisfeld opowiedział dzieciom o swojej służbie jaką na co dzień pełni oraz jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo szczególnie tak małych uczestników ruchu. Największą atrakcją na koniec wizyty w parku dla dzieci był pokaz sztuczek jakie potrafi służbowy pies o imieniu Ogi. Dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju i po powrocie do przedszkola dzieci jeszcze długo przeżywały wizytę w parku. Serdecznie dziękujemy panu policjantowi za poświęcony czas na rzecz przedszkolaków i kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta.

 

Joanna Łosoś

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *