Piła. Powstanie nowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku Zespół Obiektów Sportowych „Górne” przy Żeromskiego za halą powiększy się o kolejne piłkarskie boisko tym razem ze sztuczną nawierzchnią. To dobre wiadomości dla szkółek piłkarskich lub osób grających w piłkę nożną amatorsko. Koszt inwestycji to około 7 500 000 złotych.  Zakończenie inwestycji planuje się pod koniec przyszłego roku.

 

– Sport w Pile w bardzo wielu dyscyplinach rozwija się z powodzeniem, ale piłka nożna to ta dyscyplina, która zajmuje wyjątkowe miejsce w sercach pilan, zarówno tych najmłodszych, jak i starszych. Idąc za zapotrzebowaniem przedstawiamy kolejny, wyczekiwany projekt.  To będzie uzupełnienie istniejącej infrastruktury sportowej na osiedlu Górnym  przy ulicy Żeromskiego, ale także nowa jakość, która pozwoli realizować rozgrywki na jeszcze wyższym poziomie. Jesteśmy w czasie przetargu, który wyłoni wykonawcę tej inwestycji — mówi Beata Dudzińska, pełniąca funkcję Prezydenta Piły.

 

Budowa pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią umożliwi przeprowadzanie treningów i rozgrywanie meczów drużynom piłkarskim z całego regionu również w okresie zimowym.

 

– Dlatego budujemy m.in. boisko ze sztuczną nawierzchnią, ponieważ murawa trawiasta na głównym stadionie jest na poziomie wytrzymałości. W sezonie ligowym odbywa się tam ponad 80 spotkań, a więc  eksploatacja jej jest duża. Zakładamy, że ten obiekt pełnowymiarowy będzie eksploatowany od rana do wieczora przez cały rok, bo takie duże jest zapotrzebowanie. Warto wspomnieć, że około 1200 piłkarzy w różnym wieku gra w piłkę w pilskich klubach lub amatorsko, taki obiekt jest nie tylko oczekiwany, ale niezbędny dla komfortu rozgrywek i rozwoju zawodników. W tym planie nie dojdzie do wycinki żadnego z drzew, chyba, że podczas robót budowlanych maszyna uszkodzi drzewo, bo takie przypadki na budowie się zdarzają – dodaje Dariusz Kubicki,  dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Zadanie obejmuje budowę pełnowymiarowego boiska sportowego do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy o wymiarach 115m x 74m, z certyfikatem FIFA QUALITY przy Żeromskiego. Teren będzie ogrodzony, zamontowane zostaną piłkochwyty z bramkami, oświetlenie w technologii LED, kabiny dla zawodników i sędziów. W projekcie uwzględniona została budowa zaplecza składającego się z czterech szatni i części magazynowej.

 

Zadanie jest częściowo finansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład, z którego miasto pozyskało 2,5 mln złotych.

 

Na pewno kolejna inwestycja w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną urozmaici sportową mapę miasta oraz podniesie sprawność fizyczną mieszkańców.

 

Sebastian Daukszewicz