Piła – Pożar garaży podziemnych

12 września 2017 roku, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile, wpłynęło zgłoszenie o pożarze garaży podziemnych w Pile przy ul. Kochanowskiego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w podziemnym garażu panuje bardzo duże zadymienie i wysoka temperatura. Po zlokalizowaniu źródła ognia przy wykorzystaniu kamer termowizyjnych strażacy, w aparatach powietrznych, przystąpili do gaszenia palących się wewnątrz pojazdów.

Równolegle z akcja gaśniczą rozpoczęła się ewakuację mieszkańców. Łącznie ewakuowano 120 osób, które w części przewieziono do biurowca spółdzielni mieszkaniowej. Cześć mieszkańców pozostała na miejscu w autobusach MZK Piła podstawionych na teren akcji.  Strażacy po ugaszeniu pożaru rozpoczęli oddymianie podziemnego garażu, klatek schodowych oraz pozostałych pomieszczeń zadymionych w  całym budynku. W wyniku pożaru nie odnotowano osób poszkodowanych. Mieszkańcy w godzinach porannych mogli wrócić do swoich mieszkań.

W działaniach gaśniczych trwających blisko 4,5 godziny, udział brało 7 zastępów straży pożarnej z Piły oraz Szydłowa, Policja, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne, pracownicy Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przyczynę i okoliczności powstania pożaru wyjaśnia KP Policji w Pile.

Opracowanie : mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła.
Zdjęcia: mł. ogn. Marcel Szwec, OSP Szydłowo

pozar_garazy_podziemnych00

pozar_garazy_podziemnych06 pozar_garazy_podziemnych01 pozar_garazy_podziemnych02 pozar_garazy_podziemnych03 pozar_garazy_podziemnych04 pozar_garazy_podziemnych05