Piła. Prezentujemy skrócony miejski informator kulturalno-sportowy na najbliższe tygodnie

Pogoda dopisuje coraz bliżej wakacje, a więc sezon wydarzeń plenerowych trwa i potrwa w różnych częściach miasta do jesieni. Będzie kulturalnie i sportowo dla dzieci i dorosłych. Już dziś warto zapoznać się z zaproponowanymi propozycjami i zaplanować czas by aktywnie wybranych imprezach uczestniczyć.

– Po przerwie covidowej wracamy do normalnego funkcjonowania nie tylko jeśli chodzi o nasze życie codzienne i zawodowe, ale również to związane z kulturą, ze sportem. A w tym roku dzięki funduszom norweskim uda nam się sfinansować  nowe projekty.  Są też znane od lat zaakceptowane, polubione przez mieszkańców np. Biegi na Płotki czy Juwenalia, które za nami. A co przed nami ? Na pewno dużą publiczność zgromadzi drugi finał IMP na żużlu, który jest zaplanowany  jest na lipiec. W sierpniu na zakończenie lata zapraszamy na bezpłatny koncert  zespołu Alphaville a we wrześniu na kolejny Festiwal Teatrów Światła ze  spektaklem  przygotowanym przez francuski teatr. To tak w skrócie awizuje wydarzenia – na najbliższy czas – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Tych imprez jest wiele organizowanych przez Regionalne Centrum Kultury w Pile i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile. Będzie m.in.  Kino Plenerowe, VII Festiwal Piła Czuje Bluesa, Operetka Wrocławska na pilskich osiedlach, Bukowińskie Spotkania, Magia Nocy Świętojańskiej z koncertem zespołu Dikanda czy  Parkowe Spotkania. Będzie również na sportowo m.in. wydarzenie cyklu Piła Skate Festiwal na skateplazie gdzie przygotowano bezpłatne warsztaty, zawody w LA,   we wrześniu  pilskim półmaraton.

Poniżej na plakatach szczegóły niektórych imprez zaplanowanych  na najbliższy czas  w Pile.

Sebastian Daukszewicz

aa_pila_prezentujemy

aa_pila_prezentujemy_02 aa_pila_prezentujemy_03 aa_pila_prezentujemy_04 aa_pila_prezentujemy_05 aa_pila_prezentujemy_06 aa_pila_prezentujemy_07 aa_pila_prezentujemy_08 aa_pila_prezentujemy_09 aa_pila_prezentujemy_10 aa_pila_prezentujemy_11 aa_pila_prezentujemy_12 aa_pila_prezentujemy_13 aa_pila_prezentujemy_14 aa_pila_prezentujemy_15 aa_pila_prezentujemy_16 aa_pila_prezentujemy_17 aa_pila_prezentujemy_18 aa_pila_prezentujemy_19 aa_pila_prezentujemy_20