Piła. Przed nami tydzień pełen kryminału

Pod patronatem medialnym Tętna Regionu

VII Festiwal Kryminału „Kryminalna Piła” odbędzie się w dniach 3-6 kwietnia 2019 r. W ramach imprezy każdy znajdzie coś dla siebie.

W czasie Festiwalu będą miały miejsca spotkania autorskie z Jędrzejem Pasierskim – znakomitym młodym autorem powieści kryminalnych, Kazimierzem Kyrczem – policjantem z Krakowa, którego pozasłużbową pasją jest właśnie literatura kryminalna i fantastyczna i Katarzyną Bondą – najpoczytniejszą autorką powieści z zagadką kryminalną w Polsce.

Piotr Liana, farmaceuta i pisarz, zdradzi tajniki trucizn, o których piszą autorzy kryminałów, opowiadając jak to jest naprawdę z truciznami. Grzegorz Głuszak, dziennikarz, ujawni historię uniewinnienia Tomasza Komendy, niesłusznie skazanego na 25 lat za zbrodnię, której nie popełnił. Bogdan Lach, emerytowany policjant, czynny biegły profiler, opowie czy w Polsce można skazać za zabójstwo bez znalezienia ciała. W trakcie trwania spotkań będzie można także obejrzeć okolicznościową wystawę poświęconą warsztatom pisarskim autorów pochodzących z Wielkopolski oraz odkryć, co kryje w sobie niejedna walizka kryminalistyczna, której policjanci używają na miejscach zbrodni.

Wyjątkowym elementem Festiwalu będzie Kryminalna Gra Miejska, w której zespoły zmierzą się z najprawdziwszą zagadką kryminalną, niczym doświadczeni policjanci. Zapraszamy do udziału w Grze, szczegóły na stronie:  http://gra.kryminalnapila.pl.

Wielki finał VII Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła” po raz pierwszy w auli Szkoły Policji
– sobota 6 kwietnia 2019 r. godzina 15.00. Wstęp wolny!!!

ZSK/Sebastian Wegner

przed_nami_tydzien_kryminalu1_01

przed_nami_tydzien_kryminalu1_03 przed_nami_tydzien_kryminalu1_02