Piła. Przedstawiono nowy instrument wsparcia dla przedsiębiorców w Wielkopolsce

25 stycznia w oddziale WARP w Pile, odbyła się konferencja prasowa dotycząca uruchomionego przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. instrumentu wsparcia kierowanego do wielkopolskich przedsiębiorców na przedsięwzięcia służące poprawie efektywności energetycznej – EKOpożyczka dla Przedsiębiorców! To ważny moment – WARP nie tylko wspiera przedsiębiorców, ale przyczynia się do rozwoju firm w kierunku ochrony środowiska.

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o. rozpoczęła przyjmowanie wniosków o udzielenie tzw. Pożyczki EKOenergetycznej II. Środki na ten cel należą do Samorządu Województwa Wielkopolskiego i pochodzą z instrumentów finansowych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

– Dziś wspólnie możemy poinformować o świetnej ofercie, którą od dzisiaj proponuje Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, czyli tzw. Pożyczka EKOenergetyczna II. To jest coś, na co czekają przedsiębiorcy i wszystkie osoby, które chcą, aby zmieniła się jakość powietrza, nasze środowisko. Jest to możliwe, jeśli w tym zakresie będą prowadzone inwestycje. Bardzo zachęcam do korzystania z tych środków – mówi Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

– W trudnych czasach, w jakich przedsiębiorcy się znajdują tego typu narzędzia,  są wyjątkowe. Kiedy słyszymy o inflacji o różnego rodzaju oprocentowaniach kredytów i pożyczek problematycznych  już dla spłacania ta oferta jest wyjątkowo interesująca. Przyjazne oprocentowanie i  do tego wyjątkowy podmiot, który udziela tej pożyczki. Podmiot, który został stworzony, by przedsiębiorcom ułatwiać życie – dodaje Piotr Głowski, prezydent Piły.

Celem tego instrumentu finansowego jest wspieranie tych przedsięwzięć inwestycyjnych w Wielkopolsce, których celem jest zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko, w tym poprawa jakości powietrza, w szczególności w zakresie:

•    poprawy efektywności energetycznej,

•    produkcji energii z OZE,

•    zakupu niskoemisyjnych środków transportu na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej

•    produkcji, transportu, magazynowania lub wykorzystania wodoru.

Pożyczka EKOenergetyczna II kierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Wielkopolski i charakteryzuje się preferencyjnymi warunkami:

•    oprocentowanie wynosi od 0,5% (jest to oprocentowanie stałe, niezależne od WIBOR),

•    maksymalna kwota pożyczki to 1 mln zł,

•    spłata pożyczki może trwać nawet do 11 lat,

•    można wnioskować o karencję w spłacie rat – maksymalnie do 1,5 roku.

•    nie są pobierane prowizje lub jakiekolwiek inne opłaty dodatkowe,

•    decyduje kolejność złożenia kompletnego wniosku (wnioski można składać w Oddziale w Pile oraz w siedzibie w Poznaniu),

W sprawie dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny (616506338, 616506180) albo e-mailowy (fundusz@warp.org.pl).

Specjaliści Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. pomagają nieodpłatnie w przygotowaniu wniosków o tę pożyczkę. Konsultanci Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich dla Wielkopolski informują ponadto o możliwościach wsparcia z naszego programu regionalnego (616506233, 616506235, infoUE-pila@warp.org.pl).

Uwaga! Dla przedsiębiorców, których plany inwestycyjne nie wpisują się w ramy Pożyczki EKOenergetycznej II, ale planują rozwój bądź wzmocnienie swojego potencjału gospodarczego, zwiększenie lub umocnienie swojej pozycji na rynku lub podniesienie swojej konkurencyjności, Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości sp. z o.o. będzie oferowała środki w ramach tzw. Pożyczki Inwestycyjnej 2.

(SE)

pila_pzedstawiono

pila_pzedstawiono_02 pila_pzedstawiono_03 pila_pzedstawiono_04 pila_pzedstawiono_05 pila_pzedstawiono_06 pila_pzedstawiono_07