Piła. Przedszkolaki z PP 19 uczciły Święto Niepodległości

„Już przed 100 laty okrzyknięto 11 listopada ważne święto. To bardzo ważna data dla Polaka i każdego  przedszkolaka…”

 

10 listopada w Publicznym Przedszkolu nr 19 w Pile obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdego Polaka. W tym dniu upamiętniliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji pani dyrektor Hanna Smolarz wraz z pracownikami i przedszkolakami zgromadziła się na jednej sali, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy czas.

 

Grupa Misie pod kierunkiem pani Doroty Sroki przygotowała program artystyczny, który wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali. Program dał dzieciom możliwość zapoznania się z wydarzeniami historycznymi, które miały miejsce 11 listopada 1918 roku oraz poznania postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Podczas uroczystości dzieci m.in. recytowały „Katechizm polskiego dziecka”, zatańczyły do piosenki „Cała Polska w moich rękach”, wykonały taniec z szarfami w barwach białych i czerwonych do piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

 

Po zakończeniu części artystycznej przedszkole wzięło udział w akcji „Szkoła do hymnu”, gdzie o godz. 11:11 zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” pamiętając o zachowaniu należytej postawy. To były piękne i wzruszające chwile, po których Pani Dyrektor Hanna Smolarz skierowała słowa do przedszkolaków:

 

„…odświętne stroje, kotyliony, wianuszki biało- czerwone, piękna kolorystyka sprawiła, że w tym dniu towarzyszyła nam niesamowita atmosfera. Było dostojnie, wytwornie, spokojnie… Brawo mali Polacy!!! Jestem z Was dumna!…”

 

Na zakończenie tego wyjątkowego dnia podtrzymując tradycję, panie kucharki pod czujnym okiem Pani Magdaleny Łopińskiej, przygotowały pyszne drożdżowe rogaliki, które ze smakiem zostały zjedzone. Wszystkie te działania wpisują się równocześnie do realizowanej akcji w naszej placówce „Szkoła pamięta”.

 

Uczczenie Narodowego Święta Niepodległości miało na celu rozwijanie wśród naszych wychowanków szacunku do symboli narodowych, pielęgnowania polskiej kultury oraz tradycji. Jednocześnie kształtowanie poczucia przynależności narodowej.

 

Joanna Łosoś

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *