Piła. Przystanek Praca w Archon Studio

Młodzież klas 7-8 szkół podstawowych wraz z rodzicami i doradcami zawodowymi poznała kulisy i etapy pracy w firmie Archon Studio – gdzie przy ulicy Warsztatowej w Pile, powstają wysokiej jakości szczegółowe elementy do gier planszowych oraz gry na podstawie licencji, czy własnych projektów i pomysłów.

Archon Studio to pilski producent gier planszowych, które podbijają rynki zagraniczne – sprzedawane są m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji czy w Hiszpanii. Firma zatrudnia ok. 80 osób, w tym m.in. grafików komputerowych oraz 3D, projektantów gier planszowych i komputerowych oraz pracowników produkcyjnych.

Dzięki wizycie studyjnej młodzież mogła poznać tajniki pracy specjalistów z działu graficznego i marketingu, operatorów maszyn CNC i wielu innych. Spotkanie z przedstawicielami firmy Archon Studio umożliwiło dyskusję na temat kierunków kształcenia w pilskich szkołach ponadpodstawowych w powiązaniu z perspektywami zatrudnienia w określonych zawodach.

Dynamiczny rozwój Archon Studio przyczynił się do realizacji nowej inwestycji przy ul. Magazynowej w Pile, gdzie powstaje nowa siedziba firmy, której otwarcie planowane jest na koniec 2023 roku. Inwestycja obejmuje budowę nowoczesnego budynku produkcyjno-magazynowego z zapleczem socjalnym.

***

Program “Przystanek Praca” realizowany jest w ramach przedsięwzięcia Przedsiębiorcza Piła – Piła na start: organizacja wydarzeń promujących przedsiębiorczość dla młodzieży, będącego elementem projektu pn. „Miasto Piła z nową energią!”. Projekt realizowany jest przez Gminę Piła w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 r. pod hasłem “Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”.

UM Piły

pila_przystanek_praca

pila_przystanek_praca_02 pila_przystanek_praca_03 pila_przystanek_praca_04 pila_przystanek_praca_05