Piła Punx Mix Fest Vol.1

W sobotę, 1 kwietnia 2017 w Klubie Muzycznym BARKA Piła, ul. Wodna, o godz. 18:00 rozpocznie koncert zespołów TZN XENNA QULTURKA SKAKANKA DŻENTELMANI JAMNIK 73. Wstęp: 20 zł. Przedsprzedaż / 30 zł w dniu koncertu. Informacje o przedsprzedaży: Polsky Group Promotion w miejscu: Klub Muzyczny BARKA Piła ul. Wodna (rzeka Gwda). Sklep RESZKA, ul. Rogozińska 33, Piła. Przedsprzedaż online: drogą mailową pisząc na adres: barka.pila@wp.pl .

TZN XENNA

TZN Xenna to zespół którego początki sięgają roku 1981-ego. Założony pierwszego sierpnia 1981 roku przez Zygzaka, Czombego, Goga i Marka zespół działał do maja 1987 roku. W składzie: Marek, Dynia, Zygzak i Falkonetti nagrali pierwszą winylową 7″EP „Dzieci z brudnej ulicy”.Na płycie znalazł się także utwór „Ciemny Pokój”. „Gazety mówią” i „Nasz świat” znalazły się na składance „Jak Punk to Punk”. Oba wydawnictwa firmował Tonpress. Od 2010 roku zespół działał w składzie :Tele Kesur, Dynia, Klaus i Zygzak. Premierowy występ podczas festiwalu „Rock Na bagnie 2011” został dobrze przyjęty przez publiczność. Oprócz znanych z lat 80-tych utworów zespół zagrał swój nowy utwór „Niegrzeczny pomysł”. Ostatecznie jako „Kałasznikow” stał się zwiastunem nowego rozdziału w histori Tzn Xenna. Rok 2011 zakończył sie wydaniem drugiej po „Dzieciach z brudnej ulicy”, 7″EP „Tzn Xenna 981-2011”.Cały pierwszy nakład został wyprzedany w przedsprzedaż jeszcze przed wytłoczeniem. O płycie napisał Amerykański Maximum RocknRoll „Ponad 30 lat od powstania, ta Polska kapela wypuszcza swój drugi album. Dobrze jest usłyszeć nowego long playa od jakichś staruchów który brzmi na czasie, a nie przestarzale, albo jak jakaś żałosna próba zarobku. Śpiewają po polsku, co jest oczywiste, ale wszystkie teksty są przetłumaczone na angielski. Większość zawartości jest całkiem nihilistyczna, ale pochodzi z perspektywy kogoś, kto przeżył komunizm i zmianę na ustrój demokratyczny i kto krytykuje oba te systemy, co dla mnie jest bardzo fascynujące. Muzycznie płyta właściwie dorównuje kroku ich materiałowi z przeszłości – jest żywa, agresywna, z chwytliwymi wokalami w każdym kawałku. Produkcja jest niewątpliwie nowoczesna, ale nie umniejsza doświadczeniu. Ładnie wyglądające opakowanie również nie boli. Bardzo fajna płyta. Skład zespołu: Tele kesur – gitara, Ognista Dynia – perkusja, Panek – bas, Zygzak – wokal; https://www.facebook.com/tznxennaoi/; https://www.youtube.com/channel/UCO9-l6wVRKLQo-JXWo9H3ww

QULTURKA (punk rock ska Piła)

Muzycznie zespół QULTURKA jest mocno zakorzeniony w punkrocku, ale czerpie też inspiracje z pozytywnych i skocznych dźwięków ska. Uzupełniające się wokale damski i męski, gitary, bas oraz akordeon i perkusja tworzą mocny ale przyjemny w odbiorze klimat. Ideologicznie świadomie i celowo zespół wspiera akcje antyrasistowskie, wolnościowe i ekologiczne. Zespół powstał w Pile w 1995 roku pod nazwą Kulturka. Po odświeżeniu nazwy z Kulturki na Qulturkę w 2006 roku zespół ruszył z nową siłą co zaowocowało wydaniem kolejnej płyty. Przez 21 lat istnienia QULTURKA zagrała sporo koncertów u boku czołowych zespołów z Polski i zza granicy: m.in. U.K. SUBS, The Vibrators, Tequilla Girls oraz na wielu festiwalach – m.in. dwukrotnie na WOODSTOCK, JAROCIN, WARHEAD, MUSZLA-FEST, ROCKOWISKO HAJNÓWKA, POLANÓW ZLOT, ODNOWA PUNK FEST, ZGRZYTOWISKO, WOŚWIN ROCK FEST, Ost-Rock Underground Fest oraz na trasach, m.in. na trasie Punky Reggae Live. Wokalistka zespołu – Aśka występowała gościnnie z takimi zespołami jak: KSU, FARBEN LEHRE czy GA-GA ZIELONE ŻABKI, a wokalistów Qulturki można usłyszeć m.in. na płycie zespołu STRACHY NA LACHY – „TO”. W 2015 roku z okazji XX-lecia działalności QULTURKA nagrała nowy krążek „EKG”, której producentem jest Andrzej KOZAK Kozakiewicz z Pidżama Porno, Strach Na Lachy i Świat Czarownic, a gościnnie śpiewa m.in. Wojtek BRODA Turbiarz z Habakuk.

SKAKANKA

Pomysł na stworzenie zespołu zrodził się w październiku 2012r. w wyrzyskim studio nagrań CEGIELNIA. Twór wyobraźni inicjatorów, Bogusza Chmielewskiego i Przemka Wachowskiego zamienił się w zespół który już od ponad czterech lat gości na Polskiej scenie alternatywnej. Według założeń, twórczość skakanki ma charakteryzować się energicznym zróżnicowanym brzmieniem oraz polskimi tekstami. 6 grudnia 2015 r. ukazał się w Internecie debiutantki album „Przeterminowane”. To krążek wieńczący pierwsze dwa lata działalności skakanki na muzycznej scenie. 22 stycznia 2016 r. zespół zwyciężył w konkursie „Graj o teledysk” organizowanym przez pilską telewizję ASTA. 25 lutego 2016 r. odbyły się nagrania do pierwszego oficjalnego teledysku grupy. Od początku skakanka współpracuje z Fabryką Zespołów. W 2014r. znalazł się w finałach Leszek Live Festival. Artyści współpracują również z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Skład wielokrotnie udzielał się charytatywnie.

DŻENTELMANI

Puszczykowo/Poznań Punk rock

JAMNIK 73

(niespodzianka z Piły – debiutancki koncert).

Joanna Naranowicz

pila_punx_mix00

pila_punx_mix07 pila_punx_mix01 pila_punx_mix02 SONY DSC pila_punx_mix04 pila_punx_mix05 pila_punx_mix06