Piła. Rusza kolejna edycja akcji „Pisanka dla Hospicjum”

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, a to czas, w którym co roku można dać Podopiecznym pilskiego hospicjum, które prowadzi  Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, namiastkę świątecznej atmosfery, np. uczestnicząc w akcji „Pisanka dla Hospicjum”.

 

– Ponownie zapowiadamy zbiórkę na rzecz pilskiego Hospicjum. Zapraszamy do wpłat ile kto może.  Dotąd w ramach takich zbiórek zebraliśmy 40 000 zł. Kwota ta znakomicie uzupełniała potrzeby finansowe, które zawsze są bardzo duże w tej placówce. Nie każda gmina może pochwalić się tak ważną instytucją, która w pewnym momencie rozwiązuje te problemy rodzinne, wspiera rodzinę w sytuacjach takich chorobowo kryzysowych i dobrze, że udało nam się z trudem, żeby hospicjum w Pile powstało – mówi  Beata Dudzińska, pełniąca funkcję prezydenta Piły.

 

Zasady akcji  są proste. Wpłacasz dowolną kwotę, a każde wspólne uzbierane 100 złotych to kolejna symboliczna pisanka w koszyku, w którym niesiemy wsparcie podopiecznym hospicjum. Zebrane pieniądze przeznaczone  zostaną na zakup środków higienicznych i artykułów do pielęgnacji oraz budowę hospicjum.

 

– Ponownie Państwa prosimy o wsparcie.  Te środki, które były zebrane w okresie Bożego Narodzenia  były przeznaczone na funkcjonowanie i na działalność obecnej placówki. Natomiast jak Państwo wiecie doskonale, bo o tym już była mowa będziemy rozbudowywać naszą działalność. Powstanie drugi obiekt na 45 miejsc i dlatego potrzebujemy pieniędzy na ten cel. Podczas tej akcji chcemy zabezpieczyć naszych podopiecznych w środki pielęgnacyjne, pieluchomajtki dla naszych pacjentów, żeby tego nigdy nie zabrakło. By świadczona jakość usług medyczno -opiekuńcze  były na tak wysokim poziomie jak do tej pory. Ponadto  uzupełniliśmy wyposażenie naszej rehabilitacji. Co jest bardzo  ważne mamy pneumatyczny przyrząd do masażu limfatycznego bardzo nam się przydaje. Mamy jeszcze inny sprzęt. Także bardzo prosimy o to wsparcie i o to, żeby naprawdę ta jakość była jak na jak najwyższym poziomie. Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wsparcie i prosimy o jeszcze – dodaje Alicja Graczyk, dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego/Hospicjum w Pile.

 

Wpłat można dokonywać na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile

PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833

z dopiskiem: pisanka dla hospicjum

 

Hospicjum można wesprzeć również kupując produkty firmy “SENI” i dostarczając je bezpośrednio do budynku hospicjum przy ulicy Królewskiej 8 w Pile.

 

Akcja trwa do 31 marca 2024 roku.

 

Sebastian Daukszewicz