Piła skusiła Arche. Powstanie nowy hotel w centrum miasta

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, Spółka Arche z Warszawy nabyła działkę w rejonie ulic Marszałka Józefa Piłsudskiego i Marii Konopnickiej w Pile, tzw. Plac Pocztowy.   Dziś już wiemy, że w tym miejscu firma planuje wybudować budynek hotelowy z lokalami mieszalnymi, usługowymi na parterze i garażem podziemnym. Obiekt 2 i 4 gwiazdkowy dysponować będzie 184 pokojami hotelowymi (w tym 5 apartamentów). Znajdzie się w nim również 50 mieszkań wielorodzinnych.

– 22 kwietnia odbył się przetarg, w wyniku, którego zyskaliśmy nowego inwestora w centrum miasta, który wybuduje budynek hotelowy z lokalami mieszkalnymi. Obiekt, który będzie korespondował też z szeroko rozumianym rozwojem centrum miasta, które się stale zmienia. Zmienił się Plac Konstytucji, a teraz zmienia się Aleja Piastów. Dziś jest moment szczególny, ponieważ inwestor zamierza złożyć pozwolenie na budowę – mówi Beata Dudzińska, wiceprezydent Piły.

– Firma Arche w tym roku obchodzi 25-lecie swojej działalności. Mamy stabilną i ugruntowaną pozycję na rynku developerskim. Inwestycja w Pile jest dla nas bardzo ważna, przykładamy do niej szczególną uwagę, o czym może świadczyć wybór jednej z najlepszych architektonicznych pracowni w Warszawie – Grupa 5 Architekci. Liczymy na dobry klimat i współpracę z lokalną administracją i z miejscowymi przedsiębiorcami oraz mieszkańcami. Mam nadzieję, że inwestycja będzie wizytówką Piły – dodaje Rafał Łasiński, przedstawiciel Grupy Arche.

Hotel będzie oferował szeroką gamę usług: od gastronomi (restauracja, bar), poprzez strefę odnowy biologicznej (SPA wraz z siłownią częściowo zlokalizowaną na dachu niższej części budynku) aż po część konferencyjną, mieszczącą 850 gości. Budynek w części północnej będzie miał wysokość 15 m, w pozostałej 18 m. Obiekt będzie dysponował 16500 m2. Realizacja inwestycji ma rozpocząć się w 2017 roku i potrwać ok.2 lat.

Sebastian Daukszewicz

pila_skusila_arche0

pila_skusila_arche15 pila_skusila_arche1 pila_skusila_arche2 pila_skusila_arche3 pila_skusila_arche4 pila_skusila_arche5 pila_skusila_arche6 pila_skusila_arche7 pila_skusila_arche8 pila_skusila_arche9 pila_skusila_arche10 pila_skusila_arche11 pila_skusila_arche12 pila_skusila_arche13 pila_skusila_arche14