Piła. Spływ kajakowy WIOSNA BEATY za nami

Klub Kajakowy PTTK „GWDA” w Pile zakończył 24 spływ Kajakowy ,,WIOSNA BEATY’’. Spływ trwał od 14- 16 czerwca 2024 roku, uczestniczyło 30 osób. Kajakarze pokonali dwa etapy:

 

– etap I spływu –   Trzebieszki – Krępsko, rzeką Rurzycą  20 km,

– etap II spływu –  Krępsko – Piła, rzeką Gwdą  17 km

 

Organizatorzy:

Teresa Kasior – komandorka spływu

Joanna Piotrowska

Włodzimierz Kasior

Eugeniusz Piotrowski

 

Cel spływu został osiągnięty, ponieważ pływanie kajakiem to doskonały sposób na poprawę kondycji fizycznej, ale także na zredukowanie stresu. Obcowanie z naturą, odgłosy wody, śpiew ptaków dawały uczucie wolności. Wieczorami muzyka i ognisko –  było to idealne połączenie, które stworzyło niepowtarzalną atmosferę do wspólnego śpiewania, zabawy i kameralnych rozmów.

 

Zaproszony do ogniska gość, to turysta Zenek Mech, który przyjechał z żoną i umilał nam wieczór grając  na gitarze. Odbył się konkurs na najsmaczniejszy smalec przygotowany przez osoby uczestniczące w spływie. Powołane do rozstrzygnięcia konkursu jury miało trudne zadanie. Smalec przygotowany na 5 sposobów był pyszny. Smalce Krzysztofa Sidora i Barbary Borysewicz (wegetariański z fasoli) wygrały. Mariusz Marek – sponsor nagród, pogratulował zwycięzcom i wręczył kamionki.

 

Pogoda dopisała, woda w rzekach również nie „zawiodła” nas nawet przenoska przy elektrowni Koszyce, na której, jak zawsze można było zniszczyć kajaki i ćwiczyć ekwilibrystykę na karkołomnym zejściu.

 

Historia

 

Beata Marek, była prezeska Klubu Kajakowego PTTK ,,GWDA”, od 2000 roku przez 17 lat organizowała i była komandorką spływu kajakowego „Wiosna na Rurzycy”. Z bólem serca musieliśmy się pogodzić, że nas na zawsze opuściła. Pozostawiła po sobie same piękne wspomnienia. Zawsze robiła najlepszy smalec. Żeby pamięć o Niej przedłużyć, od 2017 roku Teresa Kasior, jako komandorka kontynuuje organizację spływu kajakowego o zmienionej nazwie ,, WIOSNA BEATY’’ i oczywiście konkurs na „NAJSMACZNIEJSZY SMALEC”. W roku 2020 ze względu na Covid spływ się nie odbył .

 

Podsumowanie: 17 spływów Beata + 7 spływów Teresa = 24

 

Kolejny dwuetapowy spływ będzie organizowany 23-25 sierpnia na Gwdzie na pożegnanie wakacji, o czym informuje i zaprasza  Teresa Kasior.

 

Joanna Piotrowska