Piła. Szkolenie z ratownictwa chemicznego i ekologicznego w zakresie podstawowym

W dniach 15-17 kwietnia 2024 roku w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 1 w Pile przeprowadzone zostało kolejne szkolenie z ratownictwa chemicznego i ekologicznego w zakresie podstawowym dla 9 funkcjonariuszy z ościennych Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej.

 

Celem szkolenia było przygotowanie strażaków do skutecznego i bezpiecznego prowadzenia działań ratowniczych podczas zdarzeń z udziałem niebezpiecznych substancji chemicznych, biologicznych i promieniotwórczych. Kształcenie w czasie szkolenia miało charakter teoretyczny i praktyczny. Wykładowcami byli strażacy z Piły – liderzy na poszczególnych zmianach służbowych, na co dzień będący członkami Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego.

 

W szkoleniu udział wzięli strażacy z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych: z  Chodzieży, Czarnkowa, Trzcianki, Obornik oraz Szamotuł.

 

Na koniec zostały wręczone zaświadczenia ukończenia kursu z ratownictwa chemicznego i ekologicznego w zakresie podstawowym. W imieniu Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, wręczenia dokonał p.o. Komendant Powiatowy PSP w Pile mł. bryg. Paweł Kamiński.

 

Opracowanie i zdjęcia: mł. kpt Hubert Polarczyk, KP PSP Piła