Piła. Sztandar kombatantów trafił pod opiekę młodzieży z SP 12

W czasie pilskich obchodów Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ, odbyło się uroczyste nadanie sztandaru Stowarzyszeniu Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 24 w Pile. Dzisiaj w obecności przewodniczącej Rady Miasta Piły – Marii Kubicy,  prezydenta Piotra Głowskiego, uczniów, nauczycieli oraz kombatantów, sztandar stowarzyszenia trafił pod opiekę młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka.

Jak w swoim przemówieniu powiedział Prezes Koła nr 24 – pan Tadeusz Daukszewicz – (…) Jesteśmy świadkami wyjątkowego wydarzenia, które pozostanie w naszej pamięci do końca życia. Dziś, w tej historycznej chwili, przekazujemy pod opiekę w ręce przedstawicieli młodego pokolenia nasz sztandar (…).

Jesteśmy dumni, że możemy gościć w murach Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile, a jednocześnie szczęśliwi, że nasz sztandar otrzymał swoje miejsce, gdzie będzie bezpieczny i gdzie będzie mógł być podziwiany przez lokalną społeczność.

Ufam, że od dziś zaczniemy wspólnie zapisywać nową kartę historii, bo jesteśmy zjednoczeni wokół sztandaru. Pragniemy dzielić się z wami naszym doświadczeniem i dbać o pamięć tych, którzy oddali życie za to, byśmy dziś mogli żyć w wolnej Polsce.

Dziękuję wam, że wyraziliście gotowość do podjęcia tego zadania, które jest naszym wspólnym honorem. Strzeżcie sztandaru jak skarbu i dla historii, dla nas wszystkich”.

W podziękowaniu szkoła otrzymała specjalny certyfikat. Dzisiejszy dzień jest początkiem współpracy. Życzymy, by była ona wyjątkowym doświadczeniem dla obu stron.

UM Piły

pila_sztandar

pila_sztandar_02 pila_sztandar_03 pila_sztandar_04 pila_sztandar_05 pila_sztandar_06