Piła. Sztuka w świecie ciszy – wystawa twórczości Łukasza Czupernego i Joanny Wieczorek

Od czwartku 13 października nowa wystawa! Właśnie w ten dzień, o godzinie 17:00 zapraszamy Was do naszej Galerii Labirynt na wernisaż prac artystów, o których piszemy poniżej. Dodatkową atrakcją będzie występ wokalistek z MDK Iskra prowadzonych przez Iwonę i Tomasza Brandenburger. Zaśpiewają: Agata Brandenburger, Larisa Grams, Magdalena Sobotka, Martyna Speyer i Zuzanna Weinstok. Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa L-W, ul. Sikorskiego 33, wstęp wolny.

Autorzy prac, Łukasz Czuperny i Joanna Wieczorek są osobami niesłyszącymi (oboje stracili słuch w bardzo wczesnym dzieciństwie na skutek powikłań pochorobowych). Jest to ich kolejna, wspólna wystawa prezentująca barwny malarski świat, którym udowadniają, że cisza wcale nie oznacza pustki.

Wystawa zorganizowana jest w ramach Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego, który przypada w ostatnim tygodniu września. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osiągnięcia osób głuchych oraz na problemy z jakimi się na co dzień spotykają.

___________________
Joanna Wieczorek od 2004 roku zajmuje się malarstwem. Oprócz tego jej pasją są konie i zawody jeździeckie. W 2014 roku zdobyła brązową odznakę w powożeniu, w Jaszkowie. Nikt nie powinien się zatem dziwić, że gównie maluje konie i motywy jeździeckie. W jej twórczości pojawiają się jednak też pejzaże. Zdobywa liczne nagrody i bierze udział w wystawach. Jej malarstwo cechuje tradycyjna technika farby olejnej na płótnie, wyjątkowe światło w obrazie i hiperrealistyczne przedstawienia malowanych motywów.

__________________
Łukasz Czuperny rysuje od dziecka. Tak o sobie pisze: „… opanowała mnie pasja malarska. Na konkursach zdobywałem nagrody, co mnie jeszcze bardziej mobilizowało do doskonalenia swoich umiejętności w tym kierunku. Malarstwo, rysowanie, grafika oraz rzeźba (…), to całe moje życie”.

Technika jaką posługuje się artysta jest wymagająca i trudna. Rysunek powstaje z milionów maleńkich kresek robionych cienkopisami i z fotograficzną dokładnością przedstawia przedstawiany temat.

Dział Animacji Kulturalno-Rekreacyjnej PSM L-W w Pile

sztuka_w_swiecie001

sztuka_w_swiecie002