Piła. Szybkie ładowanie i zakupy w Atrium Kasztanowa

Zmiany klimatyczne postępują w szybkim tempie. Alternatywą dla redukcji emisji szkodliwych spalin jest przesiadka do wydajnych i cichych samochodów elektrycznych. W ramach prowadzonej polityki zrównoważonego rozwoju, Grupa Atrium uruchomiła kolejną stację ładowania samochodów na prąd – tym razem w Atrium Kasztanowa. Punkt znajduje się w ogólnodostępnym miejscu na parkingu centrum i  umożliwia szybkie ładowanie pojazdu. To dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Poznań–Koszalin, którzy mają teraz możliwość doładowania swoich aut.

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych dostępna jest w Atrium Kasztanowa od 21 lipca. To druga stacja uruchomiona w Pile, należąca do tego samego operatora, firmy GreenWay Polska. Stacja ładowania w Atrium Kasztanowa położona jest w strategicznym punkcie, na trasie między Poznaniem a Koszalinem. Znajduje się na parkingu galerii, w bliskiej odległości od wejścia bocznego i jest dostępna przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Uruchomiona stacja jest częścią projektu zakładającego powstanie sieci składającej się z blisko 300 stacji ładowania pojazdów elektrycznych, i mającego zmienić podejście do elektromobilności w naszym kraju.

Według danych z końca czerwca 2022 r. w Polsce było zarejestrowanych blisko 51 000 pojazdów elektrycznych  – informują Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). Przez pierwsze sześć miesięcy 2022 r. ich liczba zwiększyła się o 12 207 sztuk, tj. o 45% więcej niż w analogicznym okresie 2021r. To wciąż jednak dużo mniej niż w innych krajach Unii Europejskiej. Jednym z powodów powstrzymujących kierowców przed decyzją o zakupie auta z elektrycznym napędem jest brak rozwiniętej infrastruktury.

–  Samochody elektryczne stanowią przyszłość motoryzacji. Zaawansowana technologia to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo pasażerów, ale również wkład w ochronę środowiska, obniżenie poziomu zanieczyszczenia i hałasu – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa. – Atrium Kasztanowa to kolejne centrum należące do Grupy Atrium z dostępem do ładowarek dla pojazdów elektrycznych. W swoich działaniach kierujemy się zrównoważonym podejściem do prowadzenia biznesu poprzez odpowiedzialne budownictwo z poszanowaniem otoczenia oraz zarządzanie obiektami z uwzględnieniem zasad użyteczności społecznej. Dlatego z chęcią udostępniamy powierzchnię dla ładowarek w Atrium Kasztanowa, przyczyniając się do rozwoju infrastruktury, której potrzebują kierowcy w Pile i okolicy – mówi dyrektor Atrium Kasztanowa.

Stacja zainstalowana w Atrium Kasztanowa to szybka ładowarka firmy Delta, umożliwiająca ładowanie wszystkich pojazdów elektrycznych zgodnych z ogólnodostępnymi standardami: CCS, CHAdeMO i AC Typu 2.

Wyposażona jest ona w złącze typu CCS Combo2 do ładowania prądem stałym o mocy do 150 kW, złącze CHAdeMO o mocy 63kW oraz gniazdo do ładowania prądem przemiennym o mocy do 22 kW. Dzięki temu urządzenie pozwala na ładowanie trzech pojazdów jednocześnie. Korzystanie ze stacji wymaga rejestracji w sieci GreenWay (http://greenwaypolska.pl/).

Rozmieszczenie poszczególnych stacji, a także postępy prac, można śledzić na stronie http://greenwaypolska.pl/, gdzie znajduje się aktualizowana na bieżąco mapa z dokładnymi lokalizacjami.

Więcej informacji na stronie: https://atrium-kasztanowa.pl/.

Atrium Kasztanowa

pila_szybkie_ladowanie

pila_szybkie_ladowanie_02