Piła. Targowisko Miejskie – TARPIL – świętuje jubileusz 35 lecia

Od 35 lat Targowisko Miejskie jest dla wielu z nas największym centrum handlu w Pile. Klimat tego miejsca na stałe wpisał się w charakter miasta, a lokalizacja w centrum przyczynia się do utrzymującego się wysokiego zainteresowania klientów, którzy znajdą przede wszystkim szeroką i różnorodną ofertę towarów i usług. Jedno trzeba przyznać – w obu lokalizacjach, gdzie spółka Tarpil ma dwa targowiska panuje jedyny w swoim rodzaju klimat. To również gwarancja szybkich i udanych zakupów.

 

Jubileuszowe obchody odbyły się w sobotę 24 lutego 2024 r, podczas których na rynku przy ulicy Rynkowej i przy ulicy Ludowej wręczono podziękowania dla handlowców, którzy od wielu lat są stale obecni na targowiskach miejskich

 

– Od 28 lutego 1989 roku organizujemy targowiska, na których odbywa się handel dla miasta Piły. Jest to kawał czasu i przy tej okazji należy podziękować handlowcom za ich pracę, która jest trudna. Wymaga wielu poświęceń i hartu ducha. Kiedyś było jeszcze trudniej, a nawet spartańsko, ponieważ stali po kostki w błocie, a na głowę padał im deszcz lub lał się żar z nieba. Potem udało się poprawić warunki, ponieważ powstały dachy, odbyło się utwardzenie terenu i jak widać jest dużo lepiej, o czym mówią handlowcy z długim, nawet większym stażem niż 35 lat, związani z tym miejscem. Oczywiście przez ostatnie lata pojawiła się  konkurencja, sklepy koło targowiska i nasi handlowcy narzekają na to, ale staramy dla nich działać, w jakim stopniu możemy. Dzisiejsza okazja to też podziękowania dla pracowników spółki, którzy są oddani swojej pracy. Natomiast nie wszystkich handlowców da się jeszcze wyróżnić. Duża grupa otrzymała podziękowania, które nasze władze samorządowe wręczyły. Symboliczny puchar za długoletnią współpracę trafił do rąk pani Wiesławy Niedziałkowskiej. Co do planów na przyszłość to oczywiście je mamy. Chcemy wybudować dodatkowe stanowiska oraz zbiornik na wody opadowe. Trzeba także na bieżąco odnawiać nasze pawilony tam, gdzie jest tak potrzeba – mówi Andrzej Gabryelów,  prezes miejskiej spółki Tarpil. 

 

Z okazji jubileuszu dla klientów i handlowców na głównym targowisku przygotowano kawę, herbatę, słodki poczęstunek, a o oprawę muzyczną zadbała młodzież z CK Nauka w Pile.

 

Sebastian Daukszewicz