Piła. Trwa zbiórka pieniędzy na stworzenie Klubu integracyjnego dla społeczności grupy Pilanie Ukrainie

Stowarzyszenie Agama w ramach której działa grupa Pilanie Ukrainie od jakiegoś czasu zbiera pieniądze na remont pomieszczeń przy al. Wojskiego Polskiego 49 w Pile by stworzyć Klub integracyjny dla społeczności grupy Pilanie Ukrainie. Miejsca na spotkania integracyjne dla dzieci polskich i ukraińskich, na różnego rodzaju warsztaty, spotkania i prelekcje dla dorosłych, poznawanie kultury obu krajów, dzielenie się emocjami, dyskusje i wymianę poglądów.

Pierwszą inicjatywą wsparcia jest zbiórka pieniędzy na portalu https://zrzutka.pl/vbcfkk

– 24 lutego Ukrainkom i Ukraińcom zawalił się świat. Część z nich przyjechała do Polski szukając schronienia przed wojną, ale też nowego miejsca do życia. Jako społeczeństwo pokazaliśmy, że tkwi w nas ogromny potencjał dobra. Wciąż pomagamy walczącej Ukrainie, ale nie możemy zapominać, że obok nas żyją rodziny żołnierzy walczących na froncie. Jesteśmy sąsiadami i uczymy się żyć razem. Chcemy stworzyć społeczność. Chcemy pomagać im tak, jak chcielibyśmy, by nam ktoś kiedyś pomógł, gdy znajdziemy się w potrzebie. W grupie Pilanie Ukrainie jest nas 8,5 tysiąca osób – osób, które chcą pomagać i myślą podobnie jak my. Wystarczy, że każdy z nas wpłaci 10 zł – to niewiele, a może to wygenerować sumę, która pozwoli nam wyremontować pomieszczenia i stworzyć niezwykłe miejsce Klub Integracji Kulturowo Społecznej. Miejsce, gdzie każdy będzie mile widziany – uchodźca i mieszkaniec Piły – czytamy w opisie zbiórki.

Wyremontowanych i wyposażonych pomieszczeniach można będzie kontynuować takie działania jak:

•    kursy językowe,

•    poradnictwo (pomoc w pisaniu CV, szukaniu pracy czy mieszkania, itp.)

•    zajęcia integracyjne dla dzieci w formie świetlicy środowiskowej (dla dzieci polskich i ukraińskich) plastyka, sensoryka, zajęcia teatralno-muzyczne, gry i zabawy ruchowe, ale też korepetycje i pomoc w nauce dla uczniów z trudnościami, czy logopedyczne.

•    warsztaty tematyczne dla dorosłych wspierające rozwój osobisty i mające walor terapeutyczny np. decupage, malowanie na szkle i inne zajęcia rękodzielnicze, ale też wspierające aktywny wypoczynek – joga, pilatess, kółka muzyczne czy zajęcia taneczne

Pomóc też można poprzez zakup kalendarza 2023 rok. A w nim twarze autorstwa Olgi Sieradzkiej  i historie kobiet, rodzin które przybyły z Ukrainy do naszego miasta. Aby zakupić kalendarz wystarczy odezwać, się do którejś z administratorek na fb grupy Pilanie Ukrainie lub przyjść w poniedziałek lub piątek do Rezerwatu Sztuki w Pile.

Wpłacać można też na konto Stowarzyszenia Agama
BNP Paribas w tytule wpłaty wpisując „na remont pomieszczeń” 69 1600 1462 1805 8924 5000 0001

Nie możesz wpłacić – udostępnij  link do zbiórki.

(SE)

pila_trwa_zbiorka

pila_trwa_zbiorka_02 pila_trwa_zbiorka_03 pila_trwa_zbiorka_04 pila_trwa_zbiorka_05 pila_trwa_zbiorka_06