Piła. Udana akcja sprzątania Gwdy

420 kilogramów śmieci uprzątnęli uczestnicy akcji „Sprzątamy Gwdę”, która z okazji „Dnia Ziemi” i inicjatywy Klubu Kajakowego PTTK „Gwda” Piła, odbyła się w sobotę 22 kwietnia.

Wolontariusze pracowali na odcinku od przystanku Gordaliny na Zielonej Dolinie do mostu na obwodnicy Drogi Krajowej nr 11. Wśród odpadów  – prócz butelek, makulatury i plastikowych opakowań – znalazły się również wielkie gabaryty, meble, telewizor, głośniki i duża liczba opon samochodowych.

– Misja sprzątania Gwdy zakończona sukcesem. Śmieci niestety nadal sporo, a warto pamiętać, że te wszystkie odpady powinny od razu trafić do odpowiednich koszy na odpady i PSZOK-u, a nie do wody i nie w krzaki. na szczęście humory i pogoda dopisywały, zapału też nie zabrakło – komentują wolontariusze i dodają: -Mamy takie małe marzenie… oby trzecia edycja tej inicjatywy już nigdy nie była konieczna!

Organizatorzy: KLUB KAJAKOWY PTTK „GWDA” PIŁA oraz Urząd Miasta Piły, Altvater Piła Sp. z o.o. i Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej Zakład Aktywności Zawodowej w Pile.

P.G.

default

pila_udana_02 pila_udana_03 pila_udana_04 default default default default pila_udana_09 pila_udana_10 pila_udana_11 pila_udana_12 pila_udana_13 pila_udana_14 pila_udana_15 pila_udana_16 pila_udana_17 pila_udana_18 pila_udana_19 pila_udana_20 pila_udana_21 pila_udana_22 pila_udana_23 pila_udana_24 pila_udana_25 pila_udana_26 pila_udana_27